Font

web

Výběr jazyka

cs / en

 

Čtyřlístek grafických designérů III.

Seriál představující portfolia zejména grafických designerů, ilustrátorů a dalších kreativců excelujících ve svém oboru. Menší bráška seriálu Perly internetu, který vychází na tištěných stránkách Fontu.

Markus Hofko
www.rainbowmonkey.de

Za portfoliem The Rainbow Monkey stojí mladý a velice talentovaný němec Makrus Hofko, který aktuálně žije
a působí jako freelancer v Aucklandu na Novém Zélandu.

Jeho prezentace se skládá z různorodých prací na poli tiskovin, ilustrací, animací a také zajímavého zvukového designu a je důkazem Markusových širokých schopností, využívající škálu nástrojů od kresby po 3D modelování.

 

Joshua M. Smith
www.hydro74.com

Floridské studio Hydro74 prezentuje práce a schopnosti 32letého grafického designera jménem Joshua M. Smith již od roku 1994. Doménou tohoto grafika je především výroba materiálu nejprestižnějším firmám točících se okolo snowboardingu a skateboardingu jako Nike, Vans, Burton Snowboards, K2 Snowboards či Adio Footware.

Interview s Joshuou naleznete zde http://fairspot.com/interview-with-joshua-smith-hydro74/.

 

Oliver Munday
www.olivermunday.com

Oliver Munday je grafickým designerem žijícím a pracujícím ve městě Baltimore v USA.

Za sebou má spoustu zdařilých ilustrací pro New York Times a díky svým dalším pracem byl nedávno označen magazínem STEP jako jedna z 25 nejsvěžejších hlav fungujících ve světě grafického designu.

 

Jesse Kaczmarek
www.jKaczmarek.com

Současně působící Senior Designer a Art director u firmy Nike Jesse Kaczmarek z New Yorku o sobě říká, že je ho talent vzešel z mládí tráveného na skateboardovém a snowboardovém prkně.

Mezi jeho klienty nyní patří BMW, GE, HBO, Motorola, Nestea, Pepsi či Porsche.

Jakub Krčmář, whitwa.net


související odkazy

Čtyřlístek grafických designérů I.

Čtyřlístek grafických designérů II.


Komentáře k článku

23. 4. 2008 15:01 Jakub Krčmář

Děkuji za pochvalu, na dotaz se pokusím odpovědět. Rubrika se nijak výhradně nezaměřuje na zahraniční scénu, pouze drtivá většina zajímavých jedinců ze kterých vybírám jak do Perel, tak do Čtyřlístku je jiné národnosti než české nebo slovenské. Přeci jenom jsme malý stát a srovnatelní jedinci se na našem internetu prezentují buďto málokdy, nebo je již všichni dobře známe a v Perlách či v rozhovorech je Font již představoval.

23. 4. 2008 13:17 Lenka

Všechny, které zde uvádíte jsou bezpochyby velmi talentovaní lidé a jejich práce se mi moc líbí. Jen mne mrzí, že v žádném díle Čtyřlístku jsem zatím nenašla žádného českého či slovenského designéra, čím to je? Nebo se pletu a je tato rubrika úmyslně založena na zahraničních graficích?
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box