Font

reklama

Výběr jazyka

cs / en

 

MS v hokeji už za 10 dní!

na homepage

Ježek Spiky byl vybrán za maskota Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF, které se mělo konat v Bělorusku a Lotyšsku. Bělorusští i lotyšští umělci i hokejoví fanoušci zaslali do soutěže více než 100 návrhů. Užší výběr zahrnoval 30 děl a Spiky the Hedgehog vyhrál. Po událostech v Bělorusku se ale šampionát bude konat jen v lotyšské Rize, což musí vítězné studio DAB z Minska mrzet.

maskot popis

 

Ježek je jednou z nejpopulárnějších postav v běloruské a lotyšské mytologii. Není divu, že si získal srdce poroty i hokejových fanoušků a porota složená z místních celebrit, olympijských vítězů a funkcionářů ho vyhlásila v únoru 2020 za maskota mistrovství světa IIHF.

 

skica1

skica2

skica3

skica4

 

Ježek je náš hrdina. Dobře to zapadá do ducha běloruských a lotyšských týmů: jsou pracovité, rychlé, agilní a připravené bojovat až do závěrečného hvizdu, “ vysvětlil Nikita Ustinovich, ředitel kreativní agentury DAB z Minska, která maskota navrhla. Celý kreativní proces tvorby najdete na dab.by.

Zdroj zde.

 

logo

Logo mistrovství.

 

Oficiální web IIF zde.

 

Pro srovnání: zde jsme prezentovali maskota MS 2019 – medvěda Macejka na Slovensku.

A loga starších šamponátů zde.

 

Jak se vám ježek líbí?


Komentáře k článku

12. 5. 2021 11:42 robot

vubec nechapu proc takove veci vznikaji, je to fakt smutny a osklivy :-(

12. 5. 2021 07:43 pala

Tak já pochopila, že to ježek je ale protože nemam ráda celou furry subkulturu, přijde mi to nechutný. A krom toho celý je to děsně stiff

11. 5. 2021 19:43 lh

Vypada to spis jako vlk s cirem. Vizualne velmi neprijemna vec.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.