Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Loga MS v hokeji

Logo hokejového mistrovství světa 2017 je poctou německému reprezentačnímu gólmanovi Robertu Müllerovi, jenž před čtyřmi lety ve věku 28 let zemřel na nádor v mozku. A podívejte se i na další značky chystaných MS…

Šampionát v roce  2017 uspořádá Německo společně s Francií. Logu dominuje postava hokejového brankáře s německou trikolórou, jenž má na hrudi číslo 80. Právě to bylo obvyklé číslo Müllera, který hájil branku na šesti šampionátech i na OH.

Zdroj zde.

 

Pro srovnání logo letošního šampionátu (Švédsko a Finsko).

 

 

A značka mistrovství spolu s maskotem pro příští rok.

Autorkou loga je Victoria Adamovich, která vyhrála v celostátní soutěži z více než 200 návrhů. Zubr je pro Bělorusko typickým zvířetem, autorem maskota je designér Vitaly Ortyukh z Minsku.

Zdroj zde.

 

A ještě jedna ukázka – návrh loga pro rok 2016 (pořádá Rusko).

 

Značky mají od mezinárodní hokejové federace IIHF jasně daná pravidla (tvar, umístění povinných prvků), ale je ponecháno dost prostoru i na individuální motiv pro daný rok, jenž obvykle kombinuje motivy hokeje (hokejista nebo jen puk, branka či hokejky) a národní barevnost nebo přímo vlajky.

Jak se vám tento princip a konkrétní provedení líbí?


Komentáře k článku

22. 8. 2017 09:11 daniel markvart

Dobry den, mam prosbu stran navrhu loga pro MS v hokji, rok 1978. Myslel jsem , ze jej navrhnul Rathousky, ale asi tomu tak nebude. Nemate poneti, kdo to mohl byt? dik

daniel markvart
daniel.markvart@yahoo.com
www.sinne.cz
Iphone: +420603888202
CZ16000 | praha | 644/94 evropska

24. 5. 2013 14:21 milan

zvláštní je, že nikde na webu není logo MS 2015 u nás, přitom by už mělo být hotové
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box