Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Začíná MS v hokeji 2019

MS hokej 2019Dnes začíná hokejový šampionát, který po letech opět hostí Slovensko. Češi do něj večer vstoupí zápasem se Švédskem, poprvé s novým trenérem a v nových dresech (ten lev s pukem v tlamě a okem ve tvaru Štvanice). Jak vypadá logo a maskot tohoto mistrovství světa? Medvěd Macejko je podle nás sympaťák! :)

 

 maskot  logo

Medvěda s bačovským opaskem a pastýřským kloboukem představili organizátoři před rokem, jméno Macejko mu poté vybírali fanoušci na facebooku. Nový maskot vystřídá vlka Goolyho, jenž provázel dosud posledním MS na Slovensku v roce 2011.

Na tvorbe nového maskota pracoval tím zložený z dizajnérov a ilustrátora. Kreatívny proces trval niekoľko mesiacov a pozostával z viacerých fáz. Najprv sa hľadal vhodný symbol, následne jeho vizuálna podoba, ktorá musela spĺňať rôzne produkčné, ale aj komunikačné kritériá. Na záver sa finalizovalo umelecké stvárnenie,“ prozradil kreativní ředitel agentury Wiktor Leo Burnett Juraj Dvorecký. Sedminásobná vítězka prestižní ceny Reklamná agentúra roka vytvořila vizuál medvěda. „Medveď sa stal favoritom spomedzi troch návrhov, pričom všetky verzie boli naozaj silnými kandidátmi. Rozhodovalo sa medzi baranom, vlkom a medveďom.“

Zdroj zde.

 

Šampionát se v Bratislavě a Košicích uskuteční od 10. do 26. května.

O nových diskutovaných dresech jsme psali zde.

 

Jak se vám logo se siluetou Slovenska a maskot líbí? A jak tipujete, že tentokrát dopadnou naši reprezentanti? :)


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box