Font

web

Výběr jazyka

cs / en

 

Nové portály České televize

V den prezidentské volby spustila Česká televize své vylepšené internetové zpravodajství ČT 24. Grafika stránek je jednodušší a lépe pracuje s videem. „Na titulní stránce se v malém okně objevuje živý výstup z kanálu ČT 24. Stránka má přehledný rozcestník na všechny důležité pořady, které vyrábí zpravodajství, ale také ostatní producentská centra,“ popisuje vedoucí portálu Ladislav Doležal.
Podívejte se i na další weby ČT…

ČT 24

Videopůjčovna ČT
V prosinci byla spuštěna nové služby České televize – Viideopůjčovna pořadů ČT. Nové stránky s sebou přinesly i nové logo. Líbí se Vám? Napište svůj komentář!

Je vidět, že vizuální styl České televize začíná fungovat (byť zatím není zcela dotažený – původní logo samotné ČT zůstává). Stránky České televize, ČT 24 a Videopůjčovny jsou graficky sjednocené, přesto si každá z nich zachovává styl, který na první pohled identifikuje její zaměření.

Hokejživě.cz a Fotbalživě.cz
Nejlepší góly, hokejové nebo fotbalové zprávy, zajímavé momenty atd. je možné shlédnout na www.hokejzive.cz a www.fotbalzive.cz. Tyto dva portály se od sebe na první pohled liší pouze barevností (modrá x zelená) a fotografiemi (hokej x fotbal). Opět důkaz správného užívání vizuální identity. Není třeba vytvářet vždy nové webové stránky za desetitisíce korun. Takto je „snadné“ vytvořit portál pro kterýkoliv další sport. Který další sportzive.cz asi bude následovat? :-)

 

Ještě by se ale ČT měla zamyslet nad dílčími logotypy. Nejen nad jejich podobou, ale i nad tím, zda je nutné, aby každý pořad měl své zcela odlišné logo. Třeba značka Neváhej a toč! by se hodila ke sbírce podivných značek televize Prima – viz článek Trendy v logách 01 – zeslabující se písmo (a Prima).

Nové logo České televize jsme představili ve Fontu 89.

-PS-

zdroje: LIDOVÉ NOVINY a www.ceskatelevize.cz


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.