Font

reklama

Výběr jazyka

cs / en

 

Nabarvené ptáče již ukázalo plakát. Budí rozpaky.

nabarvené ptáče


Po letech příprav a náročném natáčení dospěl nový celovečerní film režiséra, scenáristy a producenta Václava Marhoula Nabarvené ptáče do finální fáze postprodukce. Filmovou verzi známého románu, jehož autorem je polský spisovatel Jerzy Kosiński, teď představil tvůrce alespoň na filmovém plakátu, který už na některých sociálních sítích vzbudil bouřlivé diskuze.

 

plakat nejvetsi


„Nejsem na Facebooku, ale z několika stran se mi doneslo, že už jen samotný plakát podněcuje emotivní diskuze. Pokud tomu tak je, pak je to jen a jen správně,“
uvedl Václav Marhoul.

Zdroj zde.

Podle nás zajímavou černobílou fotografii trochu ubíjí až „brutální“ typografie. Jak se vám plakát líbí?
Autor bohužel nebyl uveden (ani na plakátu, zdá se).

 

Web Terryho ponožky prezentuje i starší návrhy studentů. Tyto plakáty vznikly v rámci studentského projektu Fenomén kinematografie.

Rimakova_Ptace   Stepnicka_Ptace

Pasarea-vopista    Soukupova_Ptace

 

Zdroj zde.

 

 Nabarvené-ptáče-Book-Cover-Int.-Editions-1  Nabarvené-ptáče-Book-Cover-Int.-Editions-29


Pro zajímavost: na webu, který k tomuto filmu existuje, se nachází také sbírka obálek dosavadních knižních vydání románu Jerzyho Kosińskiho z celého světa.


Komentáře k článku

11. 9. 2019 23:24 Pavel Beneš

Ten plakát nedělal student. Naopak jsem vedoucím ateliéru Vizuální Design FUD UJEPv Ústí nad Labem, jehož studenti pod mým vedením v roce 2014 dělali zde uvedenou sérii plakátů. Václav Marhoul si jeden z nich vybral, krátce před dokončením filmu jej jejich grafik bez vědomí autorky dost zásadně předělal, a když se autorka ozvala, vznikl plakát nový, který se stal pak oficiálním vizuálem.
Za mě: abarvené ptáče včetně pekelné ligatury V a R.

3. 7. 2019 16:38 DN

Knihu jsem četl a nejvíc bych se stotožnil s plakátem s fotkou,... nebýt té nešťastné kompozice a o typošce nemusí být ani řeč. Velká škoda nevyužitého potenciálu. Snad to film zachrání.

4. 6. 2019 09:30 Kanibal

Odvažuji se odhadnout, že autorem bude nějaký knižní rutinér. Nějaký black řez, aby to bylo v regálu vidět, N na začátku dáme bílé, aby to nebyla nuda, datum premiéry trochu šoupnu nad nadpis, protože je to tak zajímavější, písmo zarovnám samozřejmě nalevo od hřbetu. Spodek s kredity pak obšlehnu v Hollywoodu, to jsem ještě nedělal. Ale pan režisér je spokojený, že se o tom mluví.

28. 5. 2019 20:23 lh

tam uz chybi jen drop shadow.

23. 5. 2019 10:50 Petr Korunka

Tak pokud to dělal student (doufám, že spíš střední školy) je to tak na trojku, takže dobrý.
Je spíš zarážející, že tento grafický diletantizmus pak Marhoul použije a prezentuje tím jeho film.

23. 5. 2019 07:42 Ondřej Musil (Paragon)

Já musím říct, že mě velmi pobavil komentář Pastelky (typografická autonehoda). Za sebe mohu říct snad je to, že film má zajímavý fame a plakát se mi na první dobrou vůbec nelíbil. Na druhou stranu je to úplný odklon od běžné trendy i artové produkce a vlastně i tím "nehezkým" zpracováním vyniká. Jestli to byl účel nevím, ale doufám že ano. V záplavě vypiplaných plakátů si tohoto vždy všimnu.

22. 5. 2019 23:58 * Karel *

Typografie je jedna věc. Druhou věcí je, a to mě praštilo do očí, že hlava chlapce je jakoby nepovedeně dolepená do fotografie. No a pak to nepřirozené rozmístění ptáků za typo, navíc pokud se nepletu, tak se některé siluety opakují. Je to celé takové divné, dobrý plakát to není...

22. 5. 2019 16:41 slow

v čem je pes nefunkční?

22. 5. 2019 13:51 Pastelka

Ta typografie na mne působí podobně, jako francouzský buldoček - od pohledu odpudivé a nefunkční, ale stejně se člověk podívá podruhé :-) Taková typografická autonehoda pro kolemjdoucí čumily.




Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.