Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 157 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI hotelů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také počítačovým periferiím…

    

Úvodem vám nabídneme rozhovor se špičkovou kaligrafkou a dlouholetou pedagožkou Janou Průšovou, která pro Font připravila také kaligrafii na obálku. Její knížku Vznik a vývoj písma si můžete koupit v našem Fontshopu.

 

Následuje povídání s fotografem Filipem Obrem, který se specializuje převážně na fotografování interiérů luxusních hotelů.

 

Připomeneme si osobnost designéra a ilustrátora Ivana Chermayeffa, jednoho ze zakladatelů světoznámého studia Chermayeff & Geismar.

V tomto Fontu představíme mj. také povedené nové korporátní identity měst Nymburka (včetně rozhovoru s vítězným studiem Colmo a ukázkou ostatních soutěžních návrhů) a Mělníka či brněnské Masarykovy univerzity.

 

    

      

A rozsáhlým tématem tohoto čísla je corporate hotelů, jmenovitě zmíníme například zahraniční hotelové sítě The Ritz-Carlton či ibis, z tuzemských hotelů například Hotel Imperial v Karlových Varech.

 

     

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

V technicky zaměřené části Fontu se například dočtete něco málo o peel off etiketách, dále jaké novinky se pro tento rok chystají v oblasti počítačových periferií či jak vznikal luxusní kalendář Tiskárny Grafico a Kantors Creative Clubu.

 

Poreferujeme také o novinkách nejnovější verze lámacího programu QuarkXpress 2017 nebo o nastupujících trendech v oblasti webdesignu. Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén postele ve znacích a logotypech. Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.