Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nové výroční logo Českého rozhlasu

Do roku 2008 vstoupil Český rozhlas se značkou připomínající 85 let této instituce. Jubilejní logo vzniklo ve studiu Men on the Moon. Značka spojuje logo Českého rozhlasu s výraznou číslovkou, která je vcelku zajímavě řešena ve stylu rozpitých pixelů.

Výroční (či jubilejní) loga firem nebo třeba i měst (100 let založení Břevnova atd.) jsou zajímavým grafickým úkolem, byť mají jen omezenou (roční) životnost. Dost často z toho ale vznikají různé hybridy a paskvily. O těchto značkách vyšel článek ve Fontu 91, kde jsme ukázali mj. i na podobná loga ze světa. Zvláště v Americe je toto upozornění na výročí velmi populární – výrazné zlaté číslovky tam s oblibou uzavírají spolu s logem firmy do vavřínových věnců nebo stuh. Dobře, že se podobným kýčům v Českém rozhlasu vcelku elegantně vyhnuli.


Na ukázce je pro srovnání jubilejní logo Českého rozhlasu před pěti lety. Řešení číslovky tenkrát vycházelo z konstrukce symbolu z loga ČRo, jehož autorem je také agentura Men on the Moon (viz loga pražských rádií ve Fontu 4/96), vítěz soutěže z roku 1995.
-OK-


Komentáře k článku

21. 1. 2008 14:18 Vitezslav Valka

Hezké. Určitě lepší je číslovka 85, než původní 80.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box