Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Město Ostrov má nové logo a vizuální styl

CI Ostrova

„Významnou součástí propagace každé společnosti a tedy i města je logo. Je to pokud možno unikátní vizuální prvek, který pomáhá rychleji si zapamatovat a identifikovat značku, v našem případě město. Funkci loga může do jisté míry suplovat znak města, ale v mnoha případech je to spíše nevhodné.“

logo

Proto jsme se rozhodli vytvořit logo, které jste již mohli zahlédnout na tomto novém novém turistickém portálu Dále se bude vyskytovat v inzerátech, propagačních materiálech a také třeba služebních autech města Ostrova. Věším, že se vám logo bude líbit a postupně jej přijmete za své.“ uvádí TZ města (bohužel bez uvedení autora, kterého ale lze najít v grafickém manuálu).

GM_ukázka2

 

GM_ukázka1

Ukázky vizuálního stylu (včetně doprovodných ilustrací postaviček).

Autorem je Studio Fresh.

Zdroj a manuál ke stažení je zde.

 

Jak se vám logo líbí?


Komentáře k článku

7. 9. 2019 20:02 Tomáš Macek

Z této zplácaniny mám dojem, že její autoři ani Ostrov nenavštívili. S charakteristickou vizualitou města (unikátní soubor architektury sorely + kvalitní církevní architektura) to má pramálo společného. A to má Ostrov mezi svými rodáky jednoho z našich nejlepších mladých typografů! To ale asi na radnici netuší…

24. 6. 2019 13:28 Denisa

V odkazu je špatná webová adresa - https://www.studiofresh.cz/

24. 6. 2019 10:12 wgx

Čím více budov, tím více logo. Alespoň vím, že ve městě je kostel, věž a nějaký další barák. Fádní, klišoidní a ilustrace šílené. Ten otazník tomu dává korunu. Jinak co jsem koukal, město vypadá velmi sympaticky, teď jim to bude jen trošku kazit to nové logo.

21. 6. 2019 14:23 karel

ad Ostrov: jako na potvoru jsem nedávno narazil na následující stránku:

https://www.berglen.de/index.php?id=160

20. 6. 2019 01:42 Dj Bobo

Jauvajs. Co už, no. Je sympatické že se tvůrci nevydali na trendy ikonkovou cestu a zkusili to jinak, ale dílo svou velikostí Ostrov nepřekračuje. Je to dobře? Soudě dle zde uvedených obrázků mě koncept nenadchl, protože jsem jej ani nenašel. Ilustrace lidí nechápu, budou fungovat jako průvodci Ostrovními tiskovinami? Snad ne. Nicméně příběh se v nich najít dá. Nejprve malý váhavec pročítá leták plastické chirurgie Nový Ostrov - jásavě se odhodlá - následuje období pochyb (budujeme napětí) - načež Sláva! Vše je ok a já jsem konečně ženou! Díky Ostrove. Město. RBG.

20. 6. 2019 00:29 Swantowiet

Podle postaviček tipuju ne moc dobrou přepravní firmu. :-D

19. 6. 2019 10:31 lh

Graficky podprumerne, a zaroven koncepcne nedotazene. proc ostrov-mesto a ne obracene, nebo jen ostrov. druha divnost jsou ty maskoti, kteri vytvarne nekoresponduji s logem, a nechapu napr. u toho polepu auta - jaky to ma pribeh? chapu ze jsou to nejake charaktery v ruznych situacich, ale dohromady ve fronte a jak se postupne zmensuji???

18. 6. 2019 22:42 Petr S.

Jsem se na prvni pohled vydesil, ze ma Ostrava nove logo.
No na druhy pohled jsem se vlastne vydesil tez.

18. 6. 2019 21:11 čtenář 15982

Uh...

18. 6. 2019 17:25 robot

Tak to je suprhnusný. Odpovídá webu a prezentaci agentury. Klasika. Asi neni co víc dodat.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box