Lašská brána má logo ze soutěže
Dnes jsem se dostala k novému logu Lašské brány Beskyd, pod kterou spadá mimo jiné i Kopřivnice. Mnozí si jistě pamatují na rozruch, který způsobilo na blogu Fontu nové logo Kopřivnice. Logo Lašské brány najdete zde. Z více zdrojů jsem zjistila, že při výběru obou log byl Dr. Filip. Fonte, co ty na to? Tvoje Koprofka
Lašská brána Beskyd má nové logo
Zájemci, kteří chtěli v této soutěži uspět, mohli podat své návrhy do 30. dubna 2009. Sešlo se mnoho návrhů různého stylu i kvality. Těch dobrých bylo opravdu hodně. Do soutěže se přihlásilo 46 osob, ale samotných návrhů bylo mnohem více, celkem 172. Někteří soutěžící totiž poslali svůj návrh i v několika variantních řešeních. Jeden ze soutěžících dokonce poslal rovnou 41 návrhů. Z tohoto důvodu bylo nejprve nutné loga připravit pro hodnocení. Následně byly všechny návrhy zaslány hodnotitelům. Tým hodnotitelů tvořila pracovní skupina Lašské brány Beskyd, což jsou pracovníci zabývající se každodenně spoluprací v rámci Lašské brány a starostové obcí Lašské brány Beskyd. Dne 2. června se všichni hodnotitelé sešli na jednání v Hukvaldech, kde společně všechny návrhy prodiskutovali. Následně jednotliví hodnotitelé určili své preferované návrhy. Po vyhodnocení vznikla – na základě četnosti – užší skupina návrhů. Nad návrhy se sešla zvlášť pracovní skupina Lašské brány s cílem dohodnout se na společném vítězném návrhu. Ke schválení byl doporučen návrh shodný s návrhem úspěšným v hodnocení na základě četnosti hlasů. Na tomto logu se následně dohodli i starostové obcí Lašské brány Beskyd. Vítězným návrhem se tak stal logotyp od Reklamní agentury MARF z Ostravy. Na základě pravidel soutěže bude s firmou uzavřena licenční smlouva. Odměnou vítězi bude částka 5000 Kč. Pořadatelé soutěže děkují všem zúčastněným a vítězi gratulují.
Pozn.: Těm, kteří o navrácení požádali, budou návrhy zaslány v následujících dnech. Ostatní návrhy log nemohou být v tuto chvíli zveřejněny, protože pro zveřejnění nemáme souhlasy autorů.
Vítězný logotyp
Charakteristika:
"Logotyp je tvořen ze dvou částí, a to textu Lašská brána Beskyd a grafické značky nad slovem brána. Značka se záměrně skládá ze dvou tvarů. Ze základního kopcovitého, který znázorňuje pohoří Beskyd jako stálé, pevné, ale přitom vzdušné místo, které dává prostor fantazii. Symbolizuje zemi a přírodu. Druhý tvar zaštiťuje lidskou podobu Beskyd. Vyjadřuje pohyb, směr a myšlenku ochránit charakter této oblasti, ale současně ji dynamicky rozvíjet a zvelebovat. Oba tvary se navzájem harmonicky doplňují, mají přírodní charakter a moderní design, který je lehce zapamatovatelný a použitelný pro pestrou nabídku grafických služeb. Může reprezentovat jak samostatně, tak i současně s textem v různých barevných variantách." Toto je popis loga od vítězné firmy. Každopádně očekáváme, že každý člověk si v logu najde něco jiného. A to je dobře. Hlavní je, aby logo dobře naplňovalo svůj účel, pro který bylo vybráno.
Za Lašskou bránu Lukáš Filip - manažer turistické destinace
A co tedy Font na to? No, proti logu Kopřivnice s autíčkem a rozpadlým písmem je tato značka o třídu lepší (to je ale asi 99 % všech světových log :-). Průměrná práce, která nenadchne, ale ani neurazí.
Komentáře k článku
13. 10. 2009 20:22 erik
29. 9. 2009 07:58 Marek
24. 9. 2009 12:17 david kotulán
23. 9. 2009 15:57 rejpal
Ale za 5000 co by nechteli Marceli F. vid? :-)))) tak zdař buch ostravaku a pozdrav kluky a ze se maj jeste hodne co ucit :-) a pokud jsi to delal ty tak zustan radsi u focení to ti jde o moc lepe :-)))