Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

JAMU vybrala konečně novou tvář

Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) jako další z brněnských vysokých škol přišla před koncem roku s novým logem a vizuálním stylem. Masarykova univerzita nedávno představila vizuál odkazující k úsporné estetice funkcionalismu. JAMU, která má dvě fakulty, si pohrává se zdvojením všech liter ve čtyřpísmenné zkratce.

Na nové tváři značky pracovala akademie se studiem NMDS. Výsledek podle prorektora Richarda Fajnora vychází ze zaměření školy na dvě oblasti, tedy dramatickou a hudební, zároveň zohledňuje silnou autonomii obou fakult.

Nový vizuální styl JAMU, který zároveň završuje celoroční oslavy 70 let existence školy, navíc umožňuje doplnit logo ve vhodném kontextu hravým prvkem – polibkem múzy.

„Jde o múzickou instituci pojmenovanou po Janáčkovi, přijali jsme tedy nepovinný doprovodný prvek, který celou koncepci odlehčuje, činí ji hravou,“ uvedl Martin Kermes, jeden z kreativních ředitelů studia NMDS.

Ukázka z grafického manuálu: jamu_brand-manual_logo.pdf

Zdroj a více zde.

 

***sem staré logo

Dosavadní logo. 

 

O zrušení soutěže před půl rokem jsme psali zde.

Jak se vám logo líbí?


Komentáře k článku

29. 12. 2017 15:42 pala

Tohle je věčný problém - design nemá ctít jen vizuál, tedy formu a pohled z vnějška, ale i pohled zevnitř. Obsah není daný jen formou, ale má svým vlastním jsoucnem. To tady bylo zanedbáno a tak, jak zmínil Ivan, přišla univerizita o Janáčka. Přesto, že graficky a koncepčně je logo dobré.

22. 12. 2017 00:35 Radim Zahraj_Typoadesign.cz

Dobry Skalači, ikdyž nevím kolik je tvoje, ale dobry:-)

20. 12. 2017 19:44 Ivan

Je to úplný konec Janáčka na naší univerzitě. Teď už jde na JAMU jen čistě o školu jako takovou. Ztrácí se mi postupné vazby k Leoši Janáčkovi.Teď je to změna loga, příště to bude třeba změna názvu například na AMU nebo jí podobné...

20. 12. 2017 15:20 Milan

Ty barevné alternace se mi moc nelíbí, černobílá verze však ano

20. 12. 2017 08:58 jirka

Skvělé!

20. 12. 2017 07:37 Ondřej Musil

Tohle se povedlo a jsem zvědav na další aplikace a kompletní vizuální styl...

19. 12. 2017 10:31 David Lobpreis

Nový webový portál je také v podstatě hotov. Zatím ale v provizorní grafice, taky proto, že tady bylo hlavním úkolem opět sjednocení podkladů a zdrojů z obou fakult a dalších součástí.
Techonolgie portálu je připravena tak, aby fungoval nezávisle na aplikaci grafického stylu (který se samozřejmě může časem vyvíjet).

19. 12. 2017 01:26 Vera Maresova

pěkná práce Nomádi!

18. 12. 2017 17:08 Jakub Podešva

Ta vazba na Leoše Janáčka - možná by se v tom dala číst notová partitura..? Když uvážím, jak komplikované to původní zadání bylo (dvě fakulty, každá má jinak dlouhou zkratku, napojení na jednotlivé instituce školy atd...), a bylo podle mě v zásadě nesplnitelné, tohle je asi rozumný a dobrý start. Předpokládám, že další použití bude ve formě změny textu vpravo - Hudební fakulta, Divadelní fakulta, Studio na Orlí, Divadelní studio Marta, ... Podle mého názoru je to rozumné řešení a konečně krok kupředu od velmi archaického a rozverného portrétu mistra v kolečku. Zbývají už jen nové webové stránky a je vyhráno!

18. 12. 2017 14:05 Jan Vybíral

Když zrušili soutěž, odůvodnili to mj. i tímto:

"Nabídka nesplňuje požadavek na vazbu na Leoše Janáčka."

Tady ji tedy také marně hledám...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box