Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Brněnská filharmonie s novou identitou

Dobrý den, rád bych upozornil na nedávno proběhlou soutěž na nový logotyp a korporátní design pro Filharmonii Brno (více zde). Pro zajímavost posílám náš návrh, který skončil na třetím místě, a velmi se těším na vítězný návrh studia Side2, jehož práce si velmi vážím…

Návrhy studia Porta Design, které se umístily na 3. místě.

Na vysvětlenou:
Úkolem soutěže bylo navrhnout nový logotyp a koncept corporate designu. My jsme navzdory zadání navrhli redesign stávajícího logotypu (při zachování značky). Stávající značku, navrženou Doc. Vítězslavem Švalbachem již v roce 1971, považujeme za nadčasovou a navíc pevně zakotvenou v povědomí brněnských posluchačů, proto jsme provedli pouze redesign typografie logotypu a doplnili jej o nový koncept jednotného vizuálního stylu.

Zdraví

Mgr. Lukáš Cafourek

projektový manager

PORTA DESIGN s.r.o.

www.portadesign.cz


Font děkuje Lukášovi Cafourkovi za upozornění. Ukázky Věry Marešové a studia Side 2 se pokusíme sehnat co nejdříve.

 

Své návrhy nám do redakce zaslal Dalibor Borovec.
Celou prezentaci si můžete stáhnout zde (PDF 5.6 MB).

 

Své návrhy a stručný popis nám do redakce zaslala také agentura United People.

„Ikony“

Ze zadání vyhlašovatele soutěže jasně vyznívá zájem o novou mladou návštěvnickou klientelu, a odbourání všech předsudků o klasické hudbě.
Základní myšlenkou klienta je „Klasická hudba pro každého“. Navrhli jsme proto logotyp jako soubor ikon, jako vzkaz srozumitelný všem a všude.
Elementární barevnost tuto komunikaci jenom podtrhuje.

Prezentaci si můžete stáhnout zde (PDF 2.8 MB).


Komentáře k článku

24. 2. 2009 22:02 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Je velmi nebezpecne prirovnavat navrh vizualniho stylu instituce/firny k stavebni dodavce strechy. Zaroven by bylo fajn kdyby jste se podepisovali pod prispevky nejlepe portfoliem. Protoze kdyby sem vedle s kym mluvim mohl bych mu svuj nazor rict ostreji. Ale nerad bych se dotknul nekoho mimo obor. Laik se plest muze.

24. 2. 2009 15:25 lukas

...myslim, ze uz je cas zakoncit etapu vyberovek..., nechapu proc si filharmonici nenechali nekde poradit 10 velkych mainstreeam studii a hotovo. stejne ta porota ma k odborne (ve vetsine pripadu) hooodne daleko, tak by jim nejaky, zdenek, ales, pavel, rostik, poradil deset svych koni a spousta ostatnich by si usetrila emoce atd..., kdyz chcete novou strechu taky si nenechate udelat nabiku od 200 set remeslniku z cele republiky..a tvorba log v roce 09, kdy se neustale rozmelnuji
a kopiruji zabehane postupy, ma k remeslnosti vyrobe nove strechy docela blizko..
jednoduchy citelny tvar pri ruznych velikostech neni nevycerpatelny a vizualne zajimave rozmelnitelny do nekonecna...

24. 2. 2009 15:10 jakub

teda, ale to je ještě větší zlo než jsem čekal....mě ta grafika úplně přestává bavit, když vidim, že tu někdo ukazuje takovéhle "designy" ....kam to spěje:( ... občas tu bývají pěkné práce, někdy tomu nechybí i nápad, ale většinou se na to fakt nedá koukat....to už si může sednout k CSku fakt každá lopata...smutné

24. 2. 2009 12:41 m2s

Uf chlapi jeste ze jste to nevyhrali... na ten navrh o Side2 se taky tesim

24. 2. 2009 12:38 Font

Přidali jsme návrh Dalibora Borovce.

24. 2. 2009 10:33 Jirka

Ok Tomáši, tohle beru. Mě se ta elipsa i její aplikování líbí, jak už jsem psal - měl bych připomínky k volbě fontu, ten mi do návrhu vůbec nesedí, tuto část návrhu pokládám za nejslabší a zcela bez invence.

24. 2. 2009 10:07 Tomáš

Jirko, proto jsem "jen" dal do uvozovek. Souhlasím s tím co píšeš, ale zrovna u tohoto konkrétního případu to zkrátka osobně vidím jinak. Celou práci na tomto redesignu určitě zlehčovat nechci.

24. 2. 2009 09:52 Jirka

Díky za reakci Tomáši, ale to "přibylo jen" nemohu moc brát. V naší práci je to velmi často o detailech či jemnůstkách, ale pro mne to nejsou "jen" detaily či jemnůstky, elipsy, barvy... Jsou to stavební prvky. Podle mého je veliké zjednodušování pokud řekneme, že "přibylo jen"....

24. 2. 2009 08:37 Tomáš

Jirko, jak už bylo řečeno, tak trocha invence by určitě neškodila. Je to redesign, byla s tím určitě velká práce, ale z mého pohledu přibyly "jen" svěží barvy a elipsa.

24. 2. 2009 00:24 darkfejzr

Zítra mu ten logotyp ukáži :-P

23. 2. 2009 23:00 Pavel

Myslim, že je problém pouze u zorbazení na obrazovce. To tak bývá.

23. 2. 2009 22:55 Sticker

Ještě pro doplnění: u slova FILHARMONIE v logu mi nějak nesedí to první I, nevím jestli je to záměr, každopádně je to divný:-)

23. 2. 2009 22:00 Pavel

Jo ták, už rozumim, bývalý student je nyní ve studiu Porta. Tak to jo. :-)

23. 2. 2009 21:56 Rejpal

Už se těším, co tomu řekne doc. Švalbach :-).

23. 2. 2009 21:35 Jirka

> tomaskopecny
K návrhům Porta Designu jen toto > možná se jim nechtělo předělávat diplomku Lukáše Cafourka > http://is.muni.cz/th/72548/fi_m/dp_cafourek.pdf

Tomáši, proč by se to mělo předělávat? - díky, jinak díky za ten link
Já mít takový svůj materiál vypracovaný, tak bych jej také použil.
Co se týká návrhu samotného, měl bych výtku k zvolenému fontu, ne úplně mi sedí ke zvolené značce, jinak ok. Také já jsem zvědav na 1. a 2. místo.

23. 2. 2009 21:29 Pavel

Tomáš: Tak to je mazec s tou diplomkou, to valim kukadla, to je náhoda?

23. 2. 2009 20:37 Venca

Parasite: Nemuzu nez souhlasit. By me zajimalo, co presne bylo na te porote odborne.. Divam, se, ze zapomneli na vratneho a uklizecku, to by byli jeste odbornejsi..

23. 2. 2009 18:02 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Je me to skoro uz trapne tak snad naposledy. Odborna porota, alespon tak jak byla zverejnena pri vyhlaseni souteze:
David Mareček reditel
Robert Hanč manazer orchestru
Marie Gajdošová houslistka
Pavla Schieblová marketing
Rostislav Koryčánek historik architekt
Marek Pokorný umelecky kritik, reditel moraske galerier
Tomáš Hanč -
Filip Líbal -

23. 2. 2009 17:47 Tomáš

Celkem se těším na návrhy z 1. a 2. místa (nejen proto, že jsem se o soutěži úplně náhodou dověděl a zaslal také něco porotě). K návrhům Porta Designu jen toto > možná se jim nechtělo předělávat diplomku Lukáše Cafourka > http://is.muni.cz/th/72548/fi_m/dp_cafourek.pdf

23. 2. 2009 14:33 janzabransky

Souhlasím se Stickerem. Myslím si, že to co nejvíce chybí návrhu PORTA DESIGN je invence. I když chápu záměr stavět na osvědčené a nadčasové klasice avšak pro zvýšení atraktivity a zájmu posluchačů tento návrh nepřináši pravděpodobně zadavatelem samotným žádané oživení oproti stávající identitě Jsem moc zvědavý na vítěze případně další návrhy.

23. 2. 2009 14:09 Pavel

Jojo, Filharmonie Brno, to je firma jak řemen :-)

23. 2. 2009 11:48 Sticker

No...nevím, nevím. Staré logo bylo vcelku nadčasové ale až moc podobné s logy jiných firem (já jsem ho viděl jako logo aspoň tří různých), redesign asi nebyla nejšťastnější volba...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.