Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

BESIP se vrací k původnímu logu

Ministerstvo dopravy opouští stávající logo BESIP vytvořené v loňském roce za 100 tisíc korun a vrací se k tomu původnímu.

„Vracíme se k původnímu logu, protože jsme dospěli k názoru, že lépe funguje. Co se týká odborné veřejnosti, sto procent oslovených nám říkalo, že stávající logo je problematické,“ řekla iDNES.cz Ivana Pánková, ředitelka oddělení ministerstva dopravy BESIP.

„Nedá se říci, že to byl jakýsi roční experiment. Logo bude i nadále podružně užíváno v souvislosti s akcemi BESIP,“  uvedl mluvčí ministerstva Martin Novák.

Podle ředitelky BESIP návrat k původnímu logu už nebude stát ministerstvo dopravy ani korunu navíc. Logo vytvořil před 45 lety akademický malíř Karel Míšek, který ministerstvu slíbil, že jej bezplatně zmodernizuje.

Tématu jsem se věnovali podrobněji zde.

Zdroj zde.


Komentáře k článku

7. 11. 2012 16:49 Martin Čihulek

Toto logo mi značně připomíná logo hugo bosse z dob první republiky.

11. 5. 2012 10:03 Nina

No konečně si to někdo uvědomil...paráda :)
Jak už tady padlo, teď je na řadě ČT...

27. 4. 2012 19:55 Richard Studenovský

Super! :-) Těším se, až se to povede také v ČT.

26. 4. 2012 09:58 * Karel *

Zaplaťpánbu!

A tomu kdo o tom původním redesignu, z dobrého loga na hnusné, rozhodl bych to dal k úhradě a nebo bych ho alespoň popotahoval u soudu. Vždyť to teď vypadá navíc jako povedený tunel...

25. 4. 2012 18:22 Robert

Skvělá zpráva ! Teď by bylo na místě, aby UGD vzala toto jako příklad zpackaného redesignu a ukázala to jako varování řediteli ČT. Samozřejmě s návrhem na zrušení celé zakázky na JVS ČT. Jinak půjde ČT stejnou cestou, vyhozené peníze daňových poplatníků a návrat k původnímu vizuálnímu stylu.
Navrhuji tuto formulaci "„Vracíme se k původnímu logu, protože jsme dospěli k názoru, že lépe funguje. Co se týká odborné veřejnosti, 96% čtenářů odborného serveru Designportál.cz konstatovalo, že nové logo je problematické. Ve stejném duchu se vyjádřila i Unie grafických designérů, která se konečně stala nezávislým profesním sdružením."

25. 4. 2012 13:29 Jan

Jenom tak mimochodem, nema byt "trojteckou" a slovem "protoze" mezera?
teda pokud uz tam tam ta trojtecka musi byt :-)

25. 4. 2012 12:13 Petr Bernát

Konečně někdo pochopil, že když je něco špatné na začátku, těžko to bude dobré za pár let. Takhle to dopadá, když se ignoruje odborná veřejnost.

Redesign je krok správným směrem, ačkoli jsem skeptický k použití modré a zelené. Ale nechám se překvapit.

25. 4. 2012 11:31 Čenda

Cesta zpět je logický krok, ovšem cesta tam... Další fraška olé... Jsem zvědavý na modernizaci původního loga, jak se s ní autor vypořádá, osobně mě napadá hned několik řešení :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.