Font

design

Výběr jazyka

cs / en

 

Danglár (nejen pro Centropen)

Výrobce popisovačů Centropen se ve své nové kampani nespokojil pouze s tradičními médii. Komiksoví hrdinové od skvělého slovenského kreslíře Danglára se objeví i na neobvyklých místech a pokusí se přesvědčit tegaře, aby svoji tvůrčí energii přesměrovali jinam.

Hlavní postavy aktuální kampaně značky Centropen vytvořil komiksový kreslíř Jozef Gertli, známý spíše pod jménem Danglár. Jeho komiksoví hrdinové se objeví v tisku, na billboardech a bigboardech, ale komunikace zahrnuje také interaktivní CLV v pražském metru, kde mohou cestující pomocí zavěšených mazacích tabulí vytvořit nové komiksové obrázky.

„Kampaň navíc nabídne prostor k vyjádření na dané téma na rámečcích v pražském metru pěti mladým, dosud neznámým kreslířským talentům,“ popisuje netradiční polohu kampaně David Novák, Group Account Director z agentury Momentum, která koncept pro Centropen vytvořila.

Zdroj: strategie.e15.cz

Kromě karikatur se špičkový kreslíř Danglár věnuje i komiksům, olejomalbě a knižní ilustraci.

   

Skvělé knihy od Cormaca McCarthyho (např. Cesta nebo Tahle země není pro starý) na pultech jednoznačně díky Danglárovi poznáte.

     

Komiksová kniha Jánošík nebo množství politických vtipů a karikatur v řadě novin českých i slovenských svědčí
o úctyhodném množství jeho práce.

 

     

U nás je s Danglárem srovnatelný kvalitou a stylem kresby Pavel Reisenauer (známý hlavně z Respektu).
O něm jsme psali ve Fontu 103.


Rádi bychom přinesli brzy ve Fontu rozhovor i s Danglárem.


Komentáře k článku

9. 8. 2012 00:34 Kyk

7. 7. 2012 09:45 f
Holt pro někoho důležitější forma než obsah. Póza?

Mě se jeho ilustrace líbí,

7. 7. 2012 09:45 f

Jakkoli se mi líbí Danglárovy kresby považuji obálky českých knih Cormaca McCarthyho za naprosté neštěstí. Styl ilustrací se dokonale míjí s McCarthyho vyprávěním a popisem obsahu knihy bagatelizuje na úroveň komiksové historky. Stejně zoufalé výtvarné řešení se objevuje i na předsádkách, takže nepomůže, ani když se obálka jednoduše vyhodí. Podívejte se, jak dobře působí americká vydání McCarthyho knih, nebo i jen první české vydání Všichni ti krásní koně v Argu. Pro mě osobně jsou právě obálky McCarthyho knih důvodem proč je nekupovat.

28. 6. 2012 11:26 Lubos Vacke

Ilustrace hezky, ale z tim body copy se trosku sekli!
(prvoplanove produktove) ://

a u CLV uz sou pry prvni odezvy (necekane "SI KOKOT" a td. :)

22. 6. 2012 23:20 Branodon

Danglár je jeden z naj. Na Slovensku prebieha už dlho nevypísaná súťaž, kto bude mať lepšiu/trefnejšiu kresbu na portáli Sme (Shooty) či Pravda (Danglár). Veľmi prispel ku skvelým knihám Rivers od the Babylon od Petra Pištánka. Tie odporúčam, skvelé čítanie.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.