Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 103 již brzy!

Ve Fontu 103, který se právě tiskne, si přijdou na své všichni milovníci ilustrace. Přinášíme první část rozhovorů s českými výtvarníky a ilustraci se věnují i další články. Font uvede rozhovor se studentem pražské VŠUP Romanem Černohousem. Téma čísla je stomatologie, proto se podíváme i na reklamu a korporátní identitu firem z tohoto oboru… Nahlédněte!

 

Roman Černohous se zviditelnil v roce 2004, kdy vytvořil logo pro pražskou konferenci ATypI (více zde). Ve Fontu se na čtyřech stranách dozvíte něco o jeho názorech na výtvarné školy, skicovné a další zajímavá témata.

Téma Ilustrace uvádějí v tomto Fontu rozhovory s těmito výtvarníky: Jan Jiříček (nakreslil i krásnou veselou stomatologickou obálku :-), David Böhm, Pavel Reisenauer (ukázka z filmu Spalovač mrtvol), Mišo Dúha, Jana Kudrnová, Kofila, Milan Starý, Petr Morkes a Vojtěch Velický. S jejich pracemi se můžete setkávat mj. v českých novinách a časopisech.

Zubaři odpradávna v lidech vzbuzovali spíše odpor a strach. V tomto Fontu se dozvíte, jak se dnes soukromé ordinace snaží i pomocí veselých log a inzerce budovat naopak přátelskou image.

Ve Fontu se můžete seznámit s vítězi tradiční soutěže kreativity Zlatá pecka (ukázka oceněného webu www.fs8000.cz od Web Design Factory).

Dále se dočtete o konferenci Kupé 4 v článku Pavla Nogy, o řecké písmolijně Parachute v článku Filipa Blažka, o komiksu s Tintinem (slavícím 80 let) v článku Terezy Kozlové, věnujeme se tradičně novinkám v oblasti hardware i software (testovali jsme mj. zajímavý tablet Cintiq, monitor EIZO ColorEdge nebo Adobe InDesign CS4).

Redakční kolegyně Veronika Hubačová připravila Krok za krokem počítačové ilustrace (její kresby byly součástí jednotného vizuálního stylu, který jsme nedávno zpracovali pro realitní společnost Avareal).

Jakub Krčmář přichystal kromě tradičního seriálu Perly internetu také rozhovor s progresivním grafickým designérem a oděvním návrhářem Jakubem Jansou, čerstvým studentem ateliéru Obalového a knižního designu Ostravské Univerzity.

Celý obsah naleznete zde. Font 103 by měli předplatitelé získat cca na přelomu února a března. Máte jej předplacený? :-)

Napište nám sem pak svůj názor na nové číslo!


Komentáře k článku

26. 2. 2009 11:41 font

distribuce bude probíhat během příštího týdne

26. 2. 2009 09:57 Vojtěch Velický

Už se těším,kdy to bude k sehnání?

23. 2. 2009 17:38 Milan

:o) Jenom doufam že mi ho nenechavci neukradnou dřív než ho stačim ze schranky vyndat. :o)

23. 2. 2009 16:00 Michal

tak šup šup :)

23. 2. 2009 15:19 MH

Cože? To už jsou zase dva měsíce pryč? A ja jeste nemam dočtený ten minulý :-o

22. 2. 2009 21:41 Martin Gross

už aby som ho mal domka :)

20. 2. 2009 18:12 Michael

Těším, těším. A obálka vypadá "cool", ostatně jako vždy :-)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.