Font

archiv

Výběr jazyka

cs / en

 

Picture Market 2008 je za námi. Jak dopadl?

Včera proběhl druhý ročník námi pořádaného workshopu Picture Market. Děkujeme všem partnerům této akce, přednášejícím i návštěvníkům.
Podívejte se na fotografie z akce a stáhněte si zde obsah přednášky Mgr. Marka Odrobiny a vzorové licenční smlouvy…

Klikněte si na fotografie pro zvětšení.

 

S velkým ohlasem se setkala přednáška Praktické autorskoprávní aspekty fotografie. Obsah přednášky Mgr. Marka Odrobiny a vzorové licenční smlouvy jsou proto ke stažení zde.

 

Velmi kvalitní byla také přednáška našeho kolegy Jana Tippmana na téma retuše v programu Adobe Photoshop – Mikro retuše s makro efekty. Na fotografii slečny předváděl mnohé finty – jak pomocí nástroje Zkapalnění vykouzlit úsměv, rozzářit oči nebo jak fotografii poté dodat realisticky vyhlížející šum…

 

Díky i našim milým kolegyním, které se postaraly o zdárný průběh akce, servis vystavujícím, bezproblémovou registraci návštěvníků i dostatek občerstvení…

Tak zase za dva roky přátelé!

Podrobnou reportáž Vladimíra Kolenského (který je i autorem uvedených fotografií) naleznete v příštích číslech časopisu Font.

Ondřej Kafka


Komentáře k článku

18. 5. 2009 17:21 Michal

Jenom mala technicka pripominka, na fotografiich divky se psem by snad bylo lepsi jeste parkrat zmacknout spoust a poprosit o usmev. Po retusi bohuzel vypada divka na fotografii jako JOKER. Velmi amaterske

16. 5. 2008 11:25 David Surý

Akce se mi velmi líbila. Nejvíce přednáška pan Odrobiny a pana Tippmana. Kvalita prezentací fotobank značně kolísala. Osobně si myslím, že čas pro takovou prezentaci byl příliš dlouhý. Chápu samozřejmě proč se takové prezentace konají, ale přišlo mi, že někteří prezentátoři neuměli s tímto časem správně naložit. Nejvíce se mi líbila prezentace ISIFA, Allphoto byla opravdu "pomalu plynoucé" a ČTK příliš technická, až nudná. Osobně bych uvítal více prezentací zaměřených na "foto" obecně.
Ještě jednou díky za skvělou akci...

14. 5. 2008 10:33 Jaroslava Sustkova

Je mi velmi lito, ze jsem se nakonec nemohla zucastnit. Doufam, ze priste se vse vydari.

14. 5. 2008 10:26 Roman Klemeš

Výborně připravená akce, hned po vstupu, jsem vnímal klid a pohodu tvořenou jak prostředím, tak atmosférou lidí. Prezentace byly zajímavé, jako nejpraktičtější se mi jevila přednáška Mgr. Odrobiny. Doufám, že bude akce pokračovat i v příštím roce.

13. 5. 2008 23:03 Jana

Děkuji za zajímavou akci! Držím palce! Těším se příště!

13. 5. 2008 20:57 Marosh

Díky za skvělou akci!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


Allphoto