Font

web

Výběr jazyka

cs / en

 

WebExpo 2017 se blíží

Letos již po desáté se v Praze ve dnech 22-23. 9. koná WebExpo, ambiciozní mezinárodní konference věnovaná všemu okolo webového publikování. Během dvou dnů se na pódiích v sálech Paláce Lucerna vystřídá více jak 80 tuzemských a zahraničních odborníků, kteří budou své know-how z oblasti digitálního designu, webového vývoje a online byznysu předávat více jak 2 000 účastníkům.

V případě designérské sekce jsou hlavními hvězdami akce Anton & Irene, designérské duo z Brooklynu, jenž se může pochlubit řadou prestižních klientů a ocenění. Ve své přednášce na WebExpo představí jak svou tvorbu, tak i návod jak zařídit úspěšnou tvůrčí kariéru s vyvážením pracovních a životních nároků.

Další významnou osobností designérské sekce bude Erika Hall, specialistka na výzkum a rozhodování založené na datech. Ve své přednášce se zaměří zejména na takové limity využívání dat, které nejsou při designérském rozhodování obvykle vnímány.

Avi Itzkovitch je mezinárodně uznávaným specialistou na UX design, který na WebExpo vystoupí již potřetí. Tentokrát se ve své přednášce podívá značně kritickým okem na tzv. chytrá zařízení a způsoby jak o nich přemýšlet tak, aby jejich použití dávalo opravdu smysl.

 


Z tuzemských přednášejících zaujmou například Jan Kvasnička a Jan Řezáč. Jejich přednáška se bude věnovat procesu webového projektu od poptávky do spuštění, včetně přehledu nejčastějších chyb, které dělají dodavatelé a zadavatelé.

K dalším nepřehlédnutelným přednášejícím v designérském sektoru patří Julia Khusainova (Airbnb; Jak vyvinout zcela nový produkt), Andre Jay Meissner (Adobe; Vývoj prototypovacího nástroje Adobe XD) a Emanuea Damiani (Mozilla; Škálování středních a velkých produktů s pomocí designérského systému a DesignOps). Kompletní přehled programu designérské sekce, ve které bude celkem 15 přednášek, lze nalézt zde.

I pro designéry pak mohou být zajímavé mnohé přednášky z dalších sekcí. V případě vývojářské sekce takto stojí za pozornost například přednášky Marka Robbinse (Rebel; Tvorba interaktivních mailů), Martina Michálka (Vzhůru Dolů; Přístupnost na Webu) a Martina Zlámala (Kiwi.com; Tvorba chatbota). Business sekce zase přinese například vystoupení Pavla Ungra (Nejčastější vývojářské chyby v SEO), Grahama McDonnella (The New York Times; Vypravěčské techniky v online obsahu) a Boženy Řežábové (Gamee; Praktická příručka tvorby a využití botů). Zaujmou rovněž témata diskuzí Vojty Ročka (Stories; Úskalí rozšířené reality) a Riki Fridricha (Inline Manual; Nadužívání komunikačních botů) v sekci „Jiné“.

 

Přednášky WebExpo budou v češtině nebo angličtině. Vyhrazeny jsou jim čtyři sály Paláce Lucerna, v přilehlých prostorách bude možnost občerstvení a networkingu. Ten, vzhledem k očekávanému vysokému počtu zahraničních návštěvníků, poskytne vítanou příležitost získat zkušenosti či navázat partnerství mimo rámec tuzemské webové scény. Po oba dny bude program probíhat od 10:00 do 18:00.

 

Více informací o WebExpo 2017 lze najít na www.webexpo.cz. Tamtéž je rovněž možno objednat vstupenky. Cena vstupného je do 10. září 6 999 Kč, od 11. září bude 7 999 Kč. Poskytovány jsou hromadné slevy: 10 % pro skupinu 4–5 osob, 20 % pro více jak 6 osob.