Font

web

Výběr jazyka

cs / en

 

Redesign loga portálu Aukro

Grafik Vít Nevřela nás upozornil na redesign loga aukčního portálu Aukro.cz. Byl upraven symbol a použito nové písmo.

Symbol je nyní vyšší a tak bylo možné zvětšit velikost písmen, aniž by dřík písmene "k" výrazně vyčníval nad celou kompozicí. Symbol byl také oživen mírným odleskem. Základní barevné podání zůstalo, až na trochu světlejší a jasnější červenou barvu, nezměněné.

Aukro změnilo také podobu webových stránek. Ty nyní více využívají veselé barvy, čímž dodávají celému webu svěží a moderní vzhled.

Změna je v podstatě jen drobný lifting k lepšímu, ale většina uživatelů ji nejspíš ani nepostřehne.

Líbí se vám redesign loga aukro, nebo byste portálu dopřáli zcela nové logo?


Komentáře k článku

6. 12. 2009 23:07 Bedikk | bedikk.blogspot.com

Oproti starému mi to přijde spíše změna k horšímu :(. Ale on si člověk časem zvykne a 'zpět na staré' ho už ani nenapadne. Takhle to je vždy.

25. 10. 2009 18:33 Vitezslav Valka (Pixmac)

Lepsi pismo, lepsi barva. Kazdopadne raketa jako Aukro by zaslouzila neco profesionalnejsiho.

20. 10. 2009 20:41 choro82

drobet mi to připomíná makro, nemyslíte?

19. 10. 2009 14:20 HEHE

AntiFONT> a když budeš potřebovat operaci kolene, tak taky půjdeš za Lojzíkem řezníkem... co ti to po šichtš nějak spraví vzadu v masně?... a nebo půjdeš do nemocnice za odborníkem?

19. 10. 2009 13:44 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Mě vadí, že nadáváš Fontu, který zdarma informuje o dění v designu, asi tu neexistuje server který by mapoval scénu u nás lépe, jistě se to dá dělat ještě lépe ale ani to mě nepříjde jako důvod se do Fontu navážet.
Píšeš že "kvalita blogu je zprofesního hlediska NULA" a přitom jsi prokázal svýma komentářema, že opravdu nejsi ten pravý kdo by tuto profesi mohl hodnotit. Nejseš ani schopen se pod svoje nadávky podepsat, a ostatní narozdíl od tebe konkrétních lidí urážíš. Prostě prase. Kvíkajicí vepřík.

Tvůj názor jako uživatele aukra je naprosto v pohodě, proti němu jsem neřekl ani slovo, v podstatě mě ani sám o sobě nazajímá.
O řádu, červené barvě a diktování pravidel tu nikdo nemluvil.

Ano. Já osobně nefandím designu založeném na focusu a připomínek respondentů. Viz klasické kampaně na prací prášky, kde paní z domáctnosti diktují režiserům jakou barvu svetru má maminka ve spotu mít na sobě. Když loga pro města vybírají občané je mě to taky k smíchu. Viz Valašské klobouky například teď aktuálně. :) Za to mě klidně nadávej a odsuzuj, to mě vůbec netrápí, že máš na to jiný názor.

Ale trochu slušnosti k snažení Fontu by jsi mít mohl.

19. 10. 2009 13:07 AntiFONT

Ještě jsem si znova přečetl váš příspěvek:
"...kdyby mělo být vše (ne jen v designu ale ve všech odvětví) posuzováno podle toho co se líbí vám (uživatelům = laikům) tak by to tu vypadalo jako v kocourkově....".
No ano :-))) jak by to vypadalo, kdyby si každý dělal co chtěl, jedno logo čevené, druhé bílé...jste se zbláznil anonymní laiku :-))), tak to nejde, musí to mít nějaký řád, to my tomu dáme řád, my odborníci, my řekneme co je pěkné a co ne, my tomu rozumíme.
Připomíná vám to něco? Mně ano. Podívejte se na seriál Vyprávěj, je to naČT1 :-). Možná jste to ale myslel jinak - doufám.

19. 10. 2009 13:01 AntiFONT

Vyzvracel, nevyzvracel...Já tomu opravdu nerozumím, naštěstí ani nemusím, je mi to jedno. Jsem svobodný v tom, že za něco chci nebo nechci zaplatit. AUKRO se mi líbí a oslovuje mne i díky logu, chci mu platit. A v tom to je. To asi nechápete, si myslím. Stejně jako většina diskutujícíh, kteří zde prezetují své názory typu: líbí, nelíbí - valná většina komentářů je opravdu k ničemu, v tom je ta zaprděnost kmenových diskutéru Fontu. Nevšiml jste si?
Pěkně jste to ukončil: "Pro mě jsi jen dalši z chudáků kterých se tu bohužel pořád pohybuje dost". Moje rada pro vás, uzavřete Font jen pro odborníky, můžete si tam potom prděj jak chcete a nikdo vám do toho nebude kecat :-))). O to vám asi jde, je to pravda pane Veverko?

19. 10. 2009 11:26 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Lifting loga aukro.cz proběhl na základě sjednocení allegra (jak už někdo psal níže) stejně tak se převzal web design. Narozdíl od polského webu, kde nápis allegro a "značka" je umístěna jakž tak vyváženě, česká mutace díky odlišným literám v názvu a nevhodně posazene značce působí značně rozpačitě. Toliko k webu.

Logo samotné se odehrává v podobném duchu. Převzetí fontu (mimochodem s nedokonalým prostrkáním) se dá pochopit, ne tak odlesk na logu a nesmyslné ztenčení díky kterému ten odlesk uplně zaniká když už ho tam museli dát.

To nejsou nějaké individuální pocity, ale čistý popis.

Antifonte, ty jsi se tady anonymně vyzvracel a nadával jsi diskutujícím do zaprděnců lahodících si v bahně a podobně, já jsem jen napsal proč já považuji za dobré si tady o tom diskutovat. Nikdo zde nemá potřebu o něčem rozhodovat. Jen to tu posuzujeme, z našeho pohledu. Na jiném blogu najdeš třeba uplně jiné posouzení. Když se ti to nelibí tak to nečti. Z tvých příspěvků (Nové logo přispělo k dobrému pocitu z užívání webu Aukra. Takže nejedná se o lifting.) jsem logicky získal pocit že tomu opravdu nerozumíš. Jen napadáš snahu fontu a tento blog. Pro mě jsi jen dalši z chudáků kterých se tu bohužel pořád pohybuje dost.

19. 10. 2009 11:13 Mondeu

Logo se bude ještě určitě upravovat. Takhle to nemůžou nechat :)

18. 10. 2009 21:55 AntiFONT

Myslím, že se mýlíte pane Veverko, připomínáte mi jednoho mladého IT programátora, který se rozčiloval nad tím, že uživatelé nechtějí používat jeho "skvělý" SW, vůbec nechápal, že je pochopitelný snad jen pro něj.
Vůbec si nemyslím, že by měl Váš názor větší než můj, ba co víc, pokud nejste zákazník Aukro, tak se můžete pasovat na sebevětšího odborníka - VY NEROZHODUJETE :-)))) i přesto že si nabubřele (připomíná mi to Paroubka) myslíte, že já o tom vím kulový.

16. 10. 2009 00:26 +

HEHE:
snad socialistickým realismem?

13. 10. 2009 13:43 HEHE

Antifont> jasný každá tendence o zušlechťování jakéhokoli oboru je k smíchu... a v umění si taky vystačíme např. s realistickým socialismem

13. 10. 2009 11:04 cybi

toto nie je redizajn.. ale zjednotenie s polskym allegrom... kedze aukro vlastnia poliaci... takze doslo k zjednoteniu designu v ramci celej europy

13. 10. 2009 09:37 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Víte, milí anonymní antifonte, kdyby mělo být vše (ne jen v designu ale ve všech odvětví) posuzováno podle toho co se líbí vám (uživatelům = laikům) tak by to tu vypadalo jako v kocourkově. Ne že by jsme k tomu neměli daleko.

Ale odborný (pro vás bahno) názor profesionálů (zaprděnců) má prostě daleko větší váhu než to, jestli se to líbí pepovi nebo jirkovi z horní dolní.

Je to podobné jako paroubkova populistická politika. To je pán který taky vůbec nechápe, k čemu je dobré dát na rady lidí, kteří jsou v problematice informovaní narozdíl od lidí kteří o tom vědí kulový a rozhodují se jen podle toho co se jim líbí nelíbí.

A to celé má určitý hluboký přesah, zřejmně mimo vaše chápání. Asice, jde o jakési vizuální znečištění prostoru ve kterém žijeme. Stejně tak jako nás i naše děti negativně ovlivňují nevkusní politici, tak nás i negativně ovlivňuje nevkusná grafika všude kolem nás. Samozřejmně, že lidem se to líbí.
Ale stačí se podívat za hranice, do zemí které mají vybudovanou grafickou tradici, a hned si uvědomíte rozdíl mezi námi a jimi v kultivovanosti projevu. Pokuď děláte grafický design, a zdaleka nejde jen o reklamu, tak jste za tu společnost spoluzodpovědní. A v tu chvíly prstě budu kritizovat a diskutovat s kolegy nad těmito tématy, jakkoliv vám to příjde k smíchu.

13. 10. 2009 08:24 AntiFONT

No přijde mi, že tady tato zaprděná komunita "grafiků" si lahodí ve svém bahně a pokud uživatel změny loga (mně se má líbit to logo, ne vám!) je spokojený, budí to v něm pozitivní pocity, tak se najednou všichni "grafici" ozývají, jak by to udělali lépe. Jste k smíchu!

11. 10. 2009 21:21 miretc

..ehm, nejspíše to nějaký ten důvod má...

11. 10. 2009 13:59 Romana

Ne nelíbí se mi ani logo ani lifting a veselych barev jsem si ani nevšimla. Logo není vůbec nápadité.

10. 10. 2009 12:22 DN

Víte někdo co má ten symbol znázornovat??

9. 10. 2009 15:34 Matúš

bohužial nevdím vtom rozdiel.
trochu mi to prípomína dve hrozná:
jedna hrozná
druhá horzná značka aukční síne

9. 10. 2009 13:06 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Vím že to s tím moc nesouvisí, a sám nemám podobné otázky moc rád, ale tady by mě vážně zajímalo kolik ten lifting stál. A koho to byl nápad. :)

Osobně si samozřejmně myslím že je to změna k horšímu, tendenční uklouznutí, beze smyslu. Aukro by potrebovalo REBRANDING.

Co klient na to řiká? :) Je spokojen?

9. 10. 2009 12:26 Martin Joihn

Typografie šla do kytek..

9. 10. 2009 12:22 Martin Gross

Krok späť o pár rokov...

9. 10. 2009 10:12 Ross

–> antiFONT–> nad reakcemi a komentari tveho typu mi jaksi uz delsi dobu zustava rozum stat. :D :D
PS: navstevuji taky aukro celkem porad a rozhodne zmena neni stara 2 mesice...jsou to tak cca 2-3 tydny ;)
Jinak co uz tu nekdo rikal...je to zmena k horsimu. Nejak to na me nepusobi profesionalne, ani ted nemam chut si tam neco koupit ci prodat.

9. 10. 2009 09:47 Lukas

Logo se mi celkem líbí...největší změnou kromě typografie kterou normalni klient nepostřehne je odlesk v červené barvě....ten je dobrý ale chtěl bych videt jak ho budou aplikovat například řezanou grafikou...to bude celkem oříšek.

Ale jinak pro mě je to dobré. A konečně web se trošku trhnul vzhledem od Ebay a to si myslím je dobře.

9. 10. 2009 09:27 HEHE

antiFONT> no hlavně že to co tu vypouštíš ty, tak blábol není. :)

9. 10. 2009 08:34 panpug

Jako velmi casty uzivatel aukra musim rict, ze redesign webu je jedna z nejvetsich katastrof co jsem za posledni dobu videl.
Tak strasne zneprehlednit web, to chce velkou davku odvahy.
Stranky nyni pusobi jako nejaky amatersky free webshop nebo blog.

9. 10. 2009 08:31 antiFONT

Kdo psal tento článek, asi z Aukra viděl jen úvodní stránku, nebo jej vůbec neviděl,. Možná, že taky jen nerozumí požadavkům na webovou grafiku. Jsem uživatelem Aukra a je potřeba zdůraznit, že hlavně uživatelském rozhraní je to o dost lepší a komfortnější. Nové logo přispělo k dobrému pocitu z užívání webu Aukra. Takže nejedná se o lifting.
Mimochodem, chodím tady na tento web snad i z nějaké setrvačnosti, protože stále se ujišťuji, že kromě nějakých pár zajímavých informací (vlastně jen odkazů na cizí zdroje) je hodnota webu FONT z profesního hlediska NULA. Bláboly v diskuzích jsou opravdu k ničemu. Mám rád, nemám rád; líbí, nelíbí, Rozhodně ano, rozhodně...je to k smíchu :-))
Ten redesign proběhl snad už před dvěma měsíci. Tak díky za opravdovou novinku Fonte :-)

8. 10. 2009 22:35 Petr Drahoš

Jsem rád, že to sem někdo dal. Takovýto hnusný redesign jsem už dlouho neviděl! Jak logo tak web mi připadá, že ho aktiv ovali s 2 až 3 letým spožděním a i tak to neni hezký! ! ! !

8. 10. 2009 19:49 adam P

rozhodně ne-e! fakt podivný rozpal, horší čitelnost, odlesk a ostatní argumenty zde již zazněly. ani ten web není výhra ...

8. 10. 2009 19:40 HEHE

taky by stálo za to poukázat na změnu celého webu. Osobně se mi nelíbí ani web ani logo.

8. 10. 2009 18:43 Dexter

Původní logo je podle mě čitelnější a kompaktnější. A ten odlesk...

8. 10. 2009 18:17 Jakub Krčmář

Pokud by ta změna byla zprava doleva, pak bych "zajásal" nad zjednodušením, lepší čitelností a hezčím fontem. Takto je to ale krok zpátky, né li na stejné místo :)

8. 10. 2009 18:09 Tomáš K.

Odlesk a minusky = propadák.

8. 10. 2009 17:48 Pjenkava

Tenhleten trend odlesků uplně nemám rád. Předchozí barevnost i typografie byla lepší. Změna k modernějšímu, asi ano. Ale nikoliv k lepšímu, z mého hlediska. Vždyť kompozičně to více sedělo s verzákou. Navíc vyřešení velikosti symbolu je takové nemastné - neslané. Buď to napálim na velikost K, nebo a. Tohle je nic moc. Toť můj názor.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.