Font

web

Výběr jazyka

cs / en

 

Nová tvář nemocnice v Uherském Hradišti

Uherskohradišťská nemocnice mění své staré logo i webové stránky. Nové logo má modernější vzhled a jasné sdělení – otevřenost, jednoduchost i patriotismus. Se vzhledem loga koresponduje i nový web.

K vytvoření nového loga byli před několika měsíci vyzváni celkem tři autoři. MgA. Eva Králíková, MgA. Bob Stránský a Ivan Vacke. Sešlo se celkem 41 návrhů, ze kterých management nemocnice vybíral ty nejlepší. Nejvíce hlasů nakonec získal návrh grafika a pedagoga (vedoucího Ateliéru vizuální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati) Boba Stránského.


„Nové logo jsme již potřebovali. Mělo by totiž vystihovat současnou filozofii naší nemocnice a tedy být moderní, jednoduché a vstřícné," popsal důvody k této změně ředitel Petr Sládek. Za modernějším vzhledem nového loga je však podle něj možné spatřovat také symboliku. Část loga symbolizuje červený kříž, ale také znaménko plus, které v celkovém kontextu bezprostředně spojuje město Uherské Hradiště se samotnou nemocnicí. A společně s logem došlo k obměně také internetových stránek této instituce. „Internetové stránky jsou dnes již nedílnou součástí naší komunikace, a proto naší snahou bylo nabídnout stránky jednodušší, přehlednější, uživatelsky příznivější a vůbec takové, které vystupují vůči pacientům či klientům nemocnice od počátku přátelsky," zdůvodnil změny i v tomto směru Petr Sládek. Tyto aktuální kroky nejsou podle něj ani zdaleka poslední a už nyní se pracuje na novém interním informačním systému nemocnice.

Dodavatelem nového webového řešení Uherskohradišťské nemocnice je hradišťská firma DAT, autorem vizuálního stylu nových webových stránek je opět grafik Bob Stránský.

Zdroj a více zde.

Grafické řešení vizuálního stylu i webu nám přijde čisté, barevnost se k nemocnici hodí.

Jak se značka líbí vám?

Ukázka dosavadní podoby loga.


Komentáře k článku

10. 3. 2014 14:17 Romča

gratuluji Bobe, povedená práce !

8. 3. 2014 06:56 elfík

na to byla vypsána soutěž? kde?

6. 3. 2014 14:40 kanibal

Fajn, radost pohledět.

6. 3. 2014 10:17 wgx

mě se to líbí.. jen ten nápis ve mě vzbuzuje trochu negativní pocity.. uh.. musím do nemocnice :(

5. 3. 2014 12:14 Jaromír

Prvoplánově infekční...

4. 3. 2014 17:43 slow

pěkné, povedené, pohlavní

4. 3. 2014 09:16 ptters

Bezpohlavní.

3. 3. 2014 21:35 bohouš

Počkej.
"K vytvoření nového loga byli před několika měsíci vyzváni celkem tři autoři" a "sešlo se celkem 41 návrhů".
– to jako v podmínkách soutěže byla povinnost donést alespoň 13 návrhů?
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.