Font

web

Výběr jazyka

cs / en

 

FreelanceSwitch

Od dubna minulého roku jsem svědkem vzrůstajících kvalit portálu freelanceswitch.com. Weblog, který se zpočátku opatrně rozjížděl, je nyní baštou vcelku početné skupiny grafiků, webdesignérů, programátorů, textařů, fotografů a dalších, zejména internetem zrozených povolání, lidí pracujících na volné noze – tzn. jako freelanceři.
Jak tedy funguje tento zajímavý portál?

Portál funguje stylem „Freelanceři pro Freelancery“ – nezávislí profíci se v mnoha různorodých, vtipných a čtivých článcích věnují problematice práce na volné noze a každý zde má možnost zapojit se do publikační činnosti (mezi autory však nalezneme i opravdové guru v oboru).

Každý si zde najde své oblíbené články, pro příklad uvedu výběr několika mých favoritů:

12 druhů klientů a jak s nimi zacházet

13 druhů freelancerů a jak s nimi pracovat

Devět faktorů ke zvážení pro určení své ceny

60 míst k získání inspirace on-line i off-line

Vytvořte si zabijácké portfolio v devíti jednoduchých krocích

FreelanceSwitch vedle blogu také nabízí kategorizovaný Job Board s nabídkou a poptávkou prací – vcelku živé fórum, podcasty a informace o nedávno vydané knize How to Be a Rockstar Freelancer.

Nejzajímavější sekcí (po blogu) jsou zdroje se zpracovanou příručkou, jak na pasivní příjem a kalkulačkou pro výpočet hodinové sazby – pro ty, kteří si svou cenou nejsou jisti. :-)

Související článek k výpočtu sepsal zde Jan Řezáč.

A jako třešničku na dortu zde každý týden můžeme nalézt nový díl vtipně vyvedeného a trefného komiksového stripu „Freelance Freedom“, který vytváří N. C. Winters.

Pro font.cz napsal Jakub Krčmář, whitwa.net


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.