Font

reklama

Výběr jazyka

cs / en

 

Praha bude mít nové vizuály

Hlavní město cca před týdnem představilo nové vizuály, kterými se hodlá do budoucna prezentovat. Kampaně mají cílit jak na místní obyvatele, tak na turisty. Město na jejich podobě spolupracuje s designérem Pavlem Fuksou, který v minulosti pracoval i pro amerického prezidenta Baracka Obamu. Podle opozice jsou plakáty zbytečné, ANO jen prodává prázdná hesla.

 

„Ráda bych, aby Praha komunikovala navenek jednotně, atraktivní, hravou, ale hlavně zapamatovatelnou formou,” přiblížila primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Tematicky by se na poutačích měly objevovat informace pro turisty i opatření města, která mají dopad na život obyvatel.

„První vlaštovku jsme již vypustili, jistě jste v metropoli zaznamenali kampaň k zákazu používání vozítek segway a podobně chceme komunikovat i další témata, jako jsou židličky ve veřejném prostoru, Lítačka, Smart cities a další,” dodala primátorka.

Město chce témata prezentovat v rámci městského mobiliáře, v MHD, na cityboardech a rovněž na sociálních sítích. Celkem by mělo jít o 11 témat, která budou přibývat postupně. Pro vizuální komunikaci vznikne i oddělení magistrátu.
Fuksa, který je autorem vizuálů, byl časopisem Computer Arts zařazen mezi 20 nejlepších mladých grafických designérů.

„V roce 2012 spolupracoval na online kampani Baracka Obamy,” připomněla  ředitelka odboru komunikace a marketingu Jana Berková.

 

Opoziční kritika 

Podle opozice jsou plakáty i nové oddělení zbytečné.
„Kladu si otázku, jak velký rozpočet bude na podobné akce ve finále vyčleněn a proč Praha potřebuje speciální nové oddělení pro vizuální komunikaci,” řekla ČTK místopředsedkyně ODS a pražská zastupitelka Alexandra Udženija. Podle ní jen ANO marketingově prodává prázdná hesla.
„Bohužel plakáty nestačí. Pořád čekám na týmy profesionálů, kteří podle předvolebních slibů Prahu pořeší. A kde nic tu nic. Co bude stát Lítačka, nevíme, metro D je odloženo, stavba Pražského okruhu nebude zahájena. Hlavně, že máme plakáty. Plakáty ještě nikdy nic nepostavily a ani nepostaví,” uvedl místopředseda zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Nouza.

Zdroj zde.

Prezentace autora je k nahlédnutí zde.

Článek o něm zde.

 

A jak se vám plakáty líbí?


Komentáře k článku

26. 8. 2016 12:24 nicnovyho

Autor má celkem pěkné výtvory na svých stránkách na Behance - trochu stejný styl na všechno, ale proč ne (trochu retro)...tohle mi přijde jako nějaké návrhy které tak trochu moc nesedí (spíš mě to připadá jako teprve začátek nějakého konceptu, který ale moc neladí)...není to přímo zakázka pro kterou je tento grafik vhodný dle mého názoru...nějak to na mě působí tak trochu proti srsti...

25. 8. 2016 12:43 jaroz

Plakáty hrpzný. Spíchnutý rychlou jehlou, ne?

25. 8. 2016 09:49 wgx

Osobně se mi plakáty vůbec nelíbí a taky mi nepřijde, že by komunikovaly nějak jednotně. Na jednom je logo Prahy nahoře, pak dole, na třetím je nalepené na hranu... někde je logo Facebooku, jinde zas ne, někde jsou uvedeny webovky, jinde chybí... to má být jako ta hravost? Grafika je jednoduchá, ale tak trochu každá ves jiný pes... jednou je vyobrazena příliš detailně viz segway a každý šroubek na kole, jindy je to těžká abstrakce aut, dopis a průhledné čtverečky ala 90ky radši ani nekomentuju... Přijde mi, jako by tu zakázku načal jeden grafik, pak odjel na dovolenou, vzal to za něj druhý grafik a třetí plakát dodělávala sekretářka... ano, dělal pro Obamu, všechna čest, furt se to všude omýlá, ale co jako? Tohle je úplná jalovost nehledě na smysl toho všeho...

24. 8. 2016 12:42 jakub

plakaty pekny, ale tak trochu zbytecny
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box