Font

reklama

Výběr jazyka

cs / en

 

Jan Žižka má nový „teaser plakát“

Jan Žižka

Režisér a producent Petr Jákl dokončuje ve střižně svůj velkofilm o našem slavném lapkovi (pardon vojevůdci :) ). Premiéra by měla být v první polovině roku 2020.

novy plakat

Propagační plakát (jehož autora opět neznáme) předvádí v „hollywoodském“ stylu hlavní hvězdy flmu, jakými jsou Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe. Plakát je určený především pro světový trh, kde tato zvučná jména pomáhají (i když u nás také). „Oficiální plakát do českých kin pak bude samozřejmě i o českých hercích,“ dodává k tomu režisér.

Zdroj zde.

 

starsi plakat

Skoro před rokem byl při zahájení natáčení tohoto patrně nejdražšího českého filmu představen jiný teaser plakát, ještě bez konkrétních herců. Vypadá to akčně, že by „české Hry o trůny“? :)

Jak se vám plakáty líbí?

 

Žižka - Otakar Vávra

Pro zajimavost: plakát k filmu Otakara Vávry z roku 1955. I zde je jako autor „anonym“.


Komentáře k článku

18. 6. 2019 21:22 Vítězslav Štrobl

Název filmu pro světový trh je Jan Žižka? To chce odvahu. Nehledě na tisíckrát viděný hero vizuál... Nemůžu se nezamyslet nad tím, proč vlastně takové práce dostávají na fontu prostor. Ta selekce příspěvků nemá hlavu ani patu.

18. 6. 2019 11:15 muklik

Rádoby Hollywood stajl vyrobený v české kůlně. Chápu, že pro zahraniční distribuci by na to Najbrti asi nebyli to nejvhodnější (obzvlášť pro zámořský trh, kde by jejich hravost a inovace asi těžko pochopili), ale tady z toho křičí photoshop actions z každého pixelu. Navíc i ten font je takový "nepatřičný" včetně rozpalů, které z hlavního titulku dělají něco, co tam je jakoby mimochodem. Co mě ale drtí ze všeho nejvíc, je logo Crestyl. Rozumím tomu, že kdo do toho nasypal prachy, chce být taky patřičně vidět, ale v tomhle případě je tam logo tady toho developera jako pěst na Žižkovo zdravé oko.
P.S. Ale abych jenom nedržkoval, alespoň tu dobovou atmosféru se jakžtakž podařilo vystihnout.

17. 6. 2019 22:59 Swantowiet

Týpek vlevo = Glóin (Hobbit),
Holka vlevo = Lyanna Mormont v pětadvaceti (GoT),
Týpek uprostřed = ser Berik Dondarrion (Got),
Týepk vpravo = klon T.G.M. / V.I.L.
Týpek úplně vpravo - naštvaný Petyr Baeliš (GoT).

Úchylná typografie, esence Řiťka Video. :-D

17. 6. 2019 08:41 pala

Trajan a stáhnout efekty na písmo z webu... Klasická práce grafika, co nemá jedinou potřebu udělat z toho zapamatovatelný plakát.

13. 6. 2019 20:21 stará škola

No, alespoň jedno pozitivum to má....duktus verzálek je identický s duktem kapitálek......což je v dnešní době počítačových typografů jev ojedinělý, ergo spousta rádoby grafiků prostě zvětší verzálky poměrově včetně písmových tahů a je fertig.....
Nicméně použití římských kapitálek včetně imitacce reliéfního efektu sekání trojramenným dlátem do šutru je zcela historicky mimo.....Pro dané období by byla fajn nějaká gotická Fraktura nejlépe v kaligrafickém provedení i se stopami struktury pergamenu nebo ručního papíru......

12. 6. 2019 14:41 Karel

No spíš hollywoodský styl tak před patnácti lety :)

12. 6. 2019 14:30 Brambora

On je to spíš czechwood styl, páč jména herců kupodivu lícují s fotografiemi, což právě u hollywoodu nebývá :) Jinak Traján tam je, takže v oukeji.

12. 6. 2019 14:23 Karel

Jestli bude film ve stejném duchu jako plakát, no tak potěš koště...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.