Font

písmo

Výběr jazyka

cs / en

 

Písmo Radima Peška na novém albu rappera Jay-Z 4:44

Začátkem prázdnin představil nové album Jay-Z, americký rapper, producent a podnikatel, který patří mezi nejvlivnější osobnosti současné hudební scény. Album má minimalistický vizuál tvořený číslicemi 4:44 na světle hnědém pozadí. Zásadní roli tak na něm hraje zvolené písmo, kterým je Larish Neue z dílny českého grafického designéra Radima Peška.

Font Larish Neue vznikl v roce 2006 jako vedlejší produkt písma Larish Alte, nakresleného původně pro vídeňskou výstavní síň Secession. Záměrem Larish Neue bylo vytvořit současné písmo se zachováním DNA originálu.

Radim Peško (1976) je grafický designér žijící a pracující v Londýně. Ve své práci se zaměřuje na tvorbu písem, publikací a vizuálních identit. Je také iniciátorem výstavních projektů spojených s grafickým designem. V roce 2010 založil digitální písmolijnu RP Digital Type Foundry (radimpesko.com). Jeho písma v současné době používá řada jednotlivců a institucí po celém světě (módní firma Paco Rabanne, časopis Frieze, britský Art Fund, ad.) Jeho nejnovější písmo Girott je součástí identity probíhající Documenty v Kasselu.

Dlouhodobě spolupracoval s různými institucemi, například se Secession ve Vídni, Bedford Press v Londýně, byl kurátorem tří po sobě jdoucích ročníků Mezinárodního bienále grafického designu Brno. Podílel se na identitách Boijmans Van Beuningen Museum v Rotterdamu, Stedelijk Museum v Amsterdamu, Aspen Art Museum, Fridericianum či Berlin Biennale 8.

Radim Peško vyučoval sedm let na Gerrit Rietveld Academie v Amsterdamu a v současnosti mimo jiné působí jako hostující učitel programu Type Design Master na univerzitě ÉCAL v Lausanne.

Průřez svou prací, především pro zahraniční subjekty, představí Radim Peško na výstavě v SOLO Offspace (Körnerova 9, Brno) na podzim tohoto roku. Vernisáž proběhne 6. října, výstava potrvá do konce listopadu.

Kontakt: radimpesko.com, mail@radimpesko.com


Komentáře k článku

12. 2. 2019 08:40 V

Aneb jak zpeněžit písmo z wordu... :-D Každopádně gratulace!

9. 8. 2017 15:20 karel

jen mě to dycky cukne hlavou u šestky apod.

31. 7. 2017 14:38 dj bobo

To se mi dobře čte. Skvělé!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box