Font

písmo

Výběr jazyka

cs / en

 

Obrazy z písmenek

Předkládáme vám další z našich zajímavých sbírek. Tentokrát jde vesměs o vizuály, které nevytvořil fotograf, ale typograf. Prohlédněte si je…

Pro zvětšení klikněte na obrázky.

Podívejte se na pěknou animaci kresby z písma i s hudbou.

Obrazy jsou zde kresleny různou velikostí, nakloněním a umístěním písmen, přičemž se pracuje
i s volnou plochou.

„The music that Eric Clapton makes. The music that makes Eric Clapton.“
Reklama pro Music World. Zleva Eric Clapton, R. D. Burman, Zakir Hussain.
Vytvořila reklamní agentura: Rediffusion DY & R, Kolkata, India, 2007

Obraz je z písma kresleného od ruky, písmo je stejně velké, kresbu vytváří naklonění a umístění řádků textu.

Na ukázce reklamy banky HSBC si autor "pomohl" i běžnými ilustrovanými prvky (není tedy celý obraz jen z písma).

Reklama na digitalizaci obrazu. Fotografie z nul a jedniček je výstižná.

Obraz zde vznikl různou sytostí stejných znaků (ve stupních šedi, může být ale i v barvě).
V jiných případech lze podobného efektu docílit i rozdílnou sílou tahu písmen (od řezu Light po Black) – takový postup je ale náročnější.

Písmenkového prezidenta Havla jsem vytvořil do Fontu 38 v roce 1998 jako ukázku postupu tvorby podobných ilustrací (je to možný, že je to už deset let ?!). Rozdílné řezy písma nezajistily dostatečný kontrast, tak jsem musel dodatečně také sáhnout po odlišení sytostí.

A zde je pravý opak předchozích ukázek – písmo je pro změnu vytvořeno retuší z fotografie.

-OK-


Komentáře k článku

4. 2. 2012 09:37 lipan

jj dobrí obrázy.. .

veskole sme hledali obrázky s písmen a ja pouzil vase

26. 10. 2011 10:01 adsaHlavn

VOLTE ! stranu naší PRDELE
Nezadržitelně se blíží volby a vy zřejmě vybíráte stranu, kterou budete volit. A už je to tady, nabízíme vám stranu, kterou neodmítnete Stranu našich Prdelí. Teď můžete konečně vzít své zadky do vlastních rukou. Volte nás a my Vám slíbíme co budete chtít.

Náš program:
Zadlužíme náš stát o pár set biliónů dolarů a až budeme všichni bohatí uděláme revoluci a změníme režim a nikomu nic nevrátíme.
Operace čistá Prdel - amnestie pro všechny vězně. (zrušíme věznice).
Právo silnějšího - zrušení trestního zákoníku (klesne zločinnost).
Právo útrpné - nastolení poprav.
Zrušíme povinnou branou povinnost a rozdáme zbraně lidu.
Mužům slibujeme ženu, kterou si vyberete (a kolik si jich vyberete)
Ženám slibujeme jakoukoliv ženu nebo muže které si vyberete (kromě naší nomenklatury, my budeme mít imunitu).
Vdaným ženám slibujeme prodloužení řetězu od dřezu o 1,67 cm.
Fotbalistům - vlastní mistrovství světa, samozřejmé vítězství a čisté trenýrky + ponožky bez zápachu.
Hokejistům - věčnou Sibiř.


Hesla naší strany "Běžte do prdele" slyšíte všude kolem sebe. Už teď máme preference 70-99,1% a smějeme se naivní pyšnosti soudobých politiků, kteří ještě nepochopili novodobé, parazitní principy nové moderní politiky.
Naše strana nepotřebuje volební lístky, lze použít každý jiný volební lístek z druhé nepotištěné strany, jakýkoliv čistý papír (beze všeho i toaletní ). Napsáním našeho hesla, uvedeného výše, a řádným vhozením do volební urny nám dáváte hlas.

Naši kandidáti:

Předseda, budoucí prezident, král a císař :
Cesar Claudius COSTRA z vůle nevyššího boha křesťanského, boha Peruna, Olympského Dia a slunečního boha Re zvolen s podporou a odkazem Budhy, Krišny a bohyně Kalí za našeho leadera. Vyznačuje se naprostou bezúhonností a flegmatismem vůči všem prosícím o pomoc. Do ničeho se nikdy nezaplete a nikdo ho na ničem nenachytá. Jeho jazyk je jak samotný hrot Damoklova meče jež se do střetu pouští s úsečností a jedovatostí nejjedovatějšího hada. Vypadá trochu jako Micky Mouse.

ministr vnitra, velký vezír nebo oko Saurona
je stínový Krysař - Trestá bez příčiny. Je zásadový a svou práci má skutečně rád. Hudební nadání je přímou součástí jeho povolání. Řídí se heslem "jeden může za všechno a všichni za jednoho". V oblibě má davové šílenství a komunikaci a práci se skupinami lidí vůbec. Obvyklé je jeho ponuré odcházení ze scény s chraplavým výrokem "já se ještě vrátím, plantážníci" (cítí se pak asi být zajímavější)

ministr pravdy - nové ministerstvo(podobné min.spravedlnosti)
velký Bratr BlackFloyd - Ví lépe než vy, kdo jste a co potřebujete. Naplánuje vám život od narození až po slavnou smrt. Nebude vás obtěžovat žádnými problémy, vyřeší je za vás. Veškeré připomínky, dotazy, stížností a soudy budou v jeho v kompetenci. Nikdo už nebude mít strach z falešných obvinění nebo státní korupce, spravedlnost v jeho dobrých rukou bude jen jedna, neomezená a pro Vás přínosem a neskonalým štěstím.

ministr rodinné lásky a perverznosti
Dr Bananaz - pro děti budeme vytvářet nebo otevírat jíž zavřené výletní tábory, kde se naučí práci, střídmosti v jídle a poslušnosti. Odnaučíme je zbytečnostem jako je škola a hloupým vědomostem, které se teď učí, zvláště naprosto překroucené historii. Základem státu je rodina a láska. Až budu ministrem oboje zruším a postavíme společně nové základy.

ministr poezie, hudby kultury a neobyčejného rozkvětu a pokroku
Wolfgang Armagedon FRANCOIS - Je srdcem básníkem a přímo cítí být povinen dále rozvíjet kulturu v našem statě. Dává absolutní svobodu stavebních slohů a veškerému umění vůbec. Česká televize bude navždy podléhat jeho zvůli a to po přeslici na věky, věků. Odpor bude potlačen střelbou a bajonety.
Jeho skvělé básně :-(a ne jinak) budou předány ministerstvu pravdy - později použity, pro výkon trestu některých hrdelních zločinů.

ministerstvo obrany bude zrušeno - nahrazeno ministerstvem míru
Neznámý vojín - prozatím bezprizorní, jinak ovšem vynikající generál zabývající se praktickou příručkou profi terorismu, který si svým sadistickým chováním vůči podřízeným a hlavně obyvatelstvu získá zasloužený respekt i slávu.

ministryně Lásky a porozumění
Blafunka Afroditová - Její láska k lidem, zvířatům, přírodě a vůbec ke všemu je nezkrotná a uchvacující. Dohlédne mimojiné na prosazení plné rovnoprávnosti homosexuálů. A nejen homosexuálů, ale i zoofilů. Miluje svého papouška, krokodýla nebo třeba, velblouda ale současné zákony vám nedávají žádnou možnost, abyste mohli spolu uzavřít svazek manželský? Víte koho volit.

V naší stranu vyzíváme všechny lidi "svobodné" vůle, inteligentní mysli a rozumu. Slibujeme, že nebudeme v koalici se žádnou jinou další stranou. A že se budeme mít všichni dobře.
Politiky z ostatních politických stran jemně vyzýváme, aby nemeškali svůj drahý čas a úsilí, volili Nás a šli taky s námi do Prdele.

23. 7. 2009 21:54 rozarka14@email.cz

oli skus to taky né..:D

29. 2. 2008 17:12 OK

Kolega se mne teď ptal, koho je ta poslední reklama dole.
"Je to inzerát nějaké nadace proti globálnímu oteplování."
On na to, že to asi nebude Nadace Lívie a Václava Klausových. :-)

(omluvte humornou vložku)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


IGEPA_partnerske dny_Igepa CZ Select_09_2022_banner_font_125x125px


font-banner
UGD logo na vysku-box