Font

písmo

Výběr jazyka

cs / en

 

NEW KIDS ON THE BLOG

aneb nové kidy na blogu Xychta

Pod přezdívkou Xycht se skrývá výtvarník Václav Vančura. To ale naši věrní čtenáři jistě vědí, protože s ním byl rozhovor a udělal i Krok za krokem ve Fontu 62, posléze nám nakreslil i motivy personalizované obálky Fontu 72. Chcete vidět jeho ilustrace nebo si zdarma stáhnout Xychtův komiksový font?

Xycht je sympatický a velmi nadaný ilustrátor, grafik a občasný programátor (jak sám sebe označil), který však poslední dobou nechává svůj talent spíše spát (chtěli jsme od něj onehdá pomoc s nějakou ilustrací maskota a on nám taktně naznačil, že žádnou blbou komerci už dělat nechce...).
 
„Celý život se zabývám objevováním různých kombinací technologií, vytvářím hry a multimediální projekty. Když mě programování omrzí, přecházím na tvorbu komiksů a ilustrací do časopisů. Ve volném čase objímám svou ženu, bavím malého Vojtěcha a krmím své kočky. V současné době obýváme hlavní město Kypru – Nicosii“, píše k tomu na svém webu, kam vás tímto zveme.
Mimo jiné si zde totiž můžete zdarma stáhnout i Xychtovo komiksové písmo, ilustrované tapety (wallpapery) na váš monitor, naleznete zde i odkazy na videa nebo hudbu, které Xychta zaujaly.
Mezi ukázkami jeho práce naleznete i kresbu hrocha, kterou přihlásil do mezinárodní soutěže na maskota programu Flash (píšeme o tom v článku Maskoti útočí, kde náhodou hulí i Xychtova veverka Huli).
Xycht rozhodně stojí za pozornost. Více na http://vaclav.vancura.org/

-OK-


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.