Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Unie grafického designu

Po několika měsících příprav vznikla Unie grafického designu. Občanské sdružení založilo třináct designérů a grafických studií z celé České republiky. Podnětem pro založení profesní organizace byla nespokojenost se stavem grafického designu v České republice, špatně organizovaná výběrová řízení a nízká prestiž oboru na veřejnosti.

Na webu sdružení je smysl organizace vysvětlen následujícími slovy: „Posláním Unie je vysvětlit laické veřejnosti i zadavatelům ve firmách nebo institucích smysl grafického designu a pravidla spolupráce s designéry, a to pomocí článků na webových stránkách, přednášek nebo výstav. Smyslem sdružení je dát zadavatelům vetší jistotu investice a profesionality. Unie bude všemi dostupnými prostředky propagovat grafický design jako vysoce odbornou a důležitou součást našeho života, spolupracovat se státními i nestátními, tuzemskými i zahraničními institucemi, univerzitami, spolky aj.“

Jako jeden ze zakládajících členů Unie jsem přesvědčen, že nová organizace může významně přispět ke kultivaci oboru u nás. Pojďme vzít společně budoucnost grafického designu do svých rukou, buďme odpovědní za jeho další vývoj. Čím více členů Unie získá, tím snáze se jí podaří prosadit pravidla a standardy, ze kterých budou profitovat jak designéři, tak jejich klienti.

Unie grafického designu je sdružení otevřené všem grafickým designérům, studiím nebo studentům v České republice. Další informace, stanovy, kodex, seznam členů aj. najdete na webu www.unie-grafickeho-designu.cz.

Filip Blažek (typo.cz)

Poznámka Fontu: staňte se řádnými členy a budete mít mj. možnost si předplatit Font se slevou. :-)


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.