Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Rybí CI v Třeboni

Na třeboňsku se nachází přibližně 500 rybníků. Není tedy divu, že většina restaurací v lázeňském městečku Třeboni nabízí jako specialitu rybu, převážně kapra, a snaží se na to různými způsoby upozornit. Oblíbeným znamením je vyobrazení kapra na reklamní ceduli, vývěsním štítu nebo jídelním lístku formou ilustrace, fotografie, kování atd.

Na skutečnost, že je Třeboň městem kaprů, nás ale upozorní i houpačka na dětském hřišti v příslušném tvaru, rytina v opěradle lavičky na náměstí nebo sousoší ve středu kruhového objezdu na okraji města. Ryby si našly své místo i v různých kapličkách a staly se součástí corporate identity společností, které vodní živočichy loví a následně prodávají.

Rybáři se v „třeboňské CI“ vyskytují méně. Jeden zdobí dvorek ustící průchodem na náměstí, další, vysochán
i s kaprem v náručí, shlíží k náměstí z fasády domu České spořitelny.

O oblíbenosti kapra svědčí i jeho záře na pomníku Josefa Šusty, nestora rybářství. Zřejmě je průběžně leštěn dlaněmi rybářů, kteří věří, že jim litinový kapřík přinese štěstí při rybolovu.

Ukázka některých "rybích" (až na delfíny, to jsou savci :) ) log z celého světa (La Bretagne – autor Jan Vaněk, studio Koncept Design).

-PS-


Komentáře k článku

9. 5. 2008 11:11 myšlenka

Ano, ano :-)
Byla jsem v Třeboni loni na podzim a nafotila jsem tam takových "symbolů Třeboňství" kolem 20.

18. 3. 2008 16:47 aaape

bezva joke ;)

18. 3. 2008 16:43 darina

Ještě vytvořit logo na bramborový salát a máme tu nový národní znak:)

13. 3. 2008 12:36 Kanibal

Je to takový třeboňský fetiš :) Ale je pravda, že v záplavě "klasických" kapřích log a dalších vizuálů je velmi obtížné nalézt něco skutečně originálního, kvalitního.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


IGEPA_partnerske dny_Igepa CZ Select_09_2022_banner_font_125x125px


font-banner
UGD logo na vysku-box