Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

PNP připravil pro děti online projekt Karantéňan

FB_profil

„Napiš příběh, udělej knihu“ je motto online vzdělávacího projektu Karantéňan, který chce motivovat v době pokračující distanční výuky děti k vyprávění vlastních příběhů prostřednictvím média autorské knihy. Formou krátkých videí zavede děti do ateliérů ilustrátorů, seznámí je se spisovateli dětských knih a nahlédne i do nakladatelství. V úvodním videu se diváci seznámí s postavou Karantéňana, který se stane jejich průvodcem za knižním dobrodružstvím.

Scénáristka projektu a zároveň lektorka vzdělávacích pořadů Památníku národního písemnictví Mariana Dočekalová představí superhrdinu Karantéňana se spolutvůrci videa, spisovatelkou, logopedkou a speciální pedagožkou Ester Starou a ilustrátorem Milanem Starým, kteří se zaměřili na textovou tvorbu příběhu i výtvarný doprovod. Oba autoři spolupracovali již na několika dětských knihách, loňská Ó, ó, ó, vajíčko! je mezi nominovanými v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2019. Projekt Karantéňan v průběhu května a června představí i další ilustrátory dětských knih z letošního ročníku soutěže o nejlepší knižní design.

Karantéňan funguje na platformách Facebook, Instagram a Youtube.

 

Zdroj a více zde.


Komentáře k článku

11. 5. 2020 13:47 * Karel *

Tohle je pěkné, líbí se mi to. Škoda ale, že to nemá asi dobrou propagaci, protože to video má zatím jen asi 450 shlédnutí.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box