Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 99 již brzy!

Ve Fontu 99, který vyjde zhruba za týden, si můžete přečíst rozhovor se Zuzanou Hořavovou, absolventkou skotské Glasgow School of Art, výtvarník Martin Zhouf vám prozradí, jak se postupem let změnila jeho pracovní metoda malování obrazů a představíme vám „záhrobní fotografie“ Jakuba Uhlíka…


Klikněte si na Uhlíkovy fotografie pro zvětšení.

V dalších rozhovorech vám přiblížíme český projekt Botas 66, který získal hlavní cenu v kategorii různých tiskovin v celoevropské soutěži grafického designu ED Awards a seznámíme vás se zajímavou knihou O lásce a sexu, oceněnou v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2007. Zahraniční redaktorka Tereza Kozlová poreferuje o špičkovém grafickém designérovi Philippu Apeloigovi a jeho pařížské výstavě Vivo in Typo.

Hlavním tématem Fontu 99 je tentokrát vizuální styl firem z oboru logistiky (nejen příběh sedmicípé hvězdy MAERSK). Podíváme se na ty světové a z českých ukážeme např. změnu korporátního designu firmy CS Cargo.

Tradičně se podíváme v tomto Fontu i na nezbytný materiál grafiků – papír. Zamyslíme se nad tím, kam kráčí český papírenský průmysl a budeme se věnovat i obalovému designu. Mimo jiné zde představíme úspěšnou českou firmu Branaldi, které naše studio nedávno vytvořilo nový vizuální styl.

Z oblasti grafického software na vás čekají recenze QuarkXPressu 8.0, CorelDRAW X4 CZ nebo pokračování seriálu o Adobe Creative Suite 3 – nyní na téma animace, video a audio.

Michal Wein se tentokrát zamýšlí nad symbolem kola – od historie po současné aplikace v logách.

Příznivci webdesignu si pak mohou přečíst rozhovor Jakuba Krčmáře s Martinem Kaldou (zakladatelem Design portálu) a třinácté pokračování Perel internetu.

Nechybí ani reportáže z řady zajímavých akcí – od „světové“ drupy po „náš“ Picture Market.

Redaktoři Fontu pak pro vás otestovali opravdu "velkolepý" (málem se nám nevešel na stůl) monitor NEC MultiSync LCD3090WQXi.

Do schránek by měl nový Font dorazit předplatitelům cca v polovině června. Budeme zde zvědaví na vaše komentáře a podněty…


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


IGEPA_partnerske dny_Igepa CZ Select_09_2022_banner_font_125x125px


font-banner
UGD logo na vysku-box