Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 188 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v letošním jarním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI firem zabývajících se elektromobilitou, jsou to články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnuje se mimo jiné také signmakingu…


petr_stepan

V úvodu najdete rozhovor s grafickým designérem Petrem Štěpánem, který má za sebou významné projekty jak ve Studiu Najbrt, tak ve vlastním studiu superlative.works, k nejnovějším patří prezidentská kampaň pro generála Petra Pavla.

 

022_web

Na dalších stranách představujeme fotografku Zuzanu Bönisch, která zaznamenávala život generála Pavla po čas prezidentské kampaně.

 

prasina

V krátkosti čtenáře seznámíme s výsledky 16. ročníku komiksových cen Muriel.

Dále se podíváme na novou podobu prezentace Státního zemědělského intervenčního fondu od HMS design, jež vzešla ze soutěže pořádané organizací Czechdesign, a na návrhy ostatních účastníků. Věnujeme se též webové reklamě, a to nativní kampani pro Heffron, jež vytvořili v Seznam Brand Studiu a získali za ni i mezinárodní ocenění.

 

 

CI_historie

CI elektromobilita

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate firem věnujících se elektromobilům, jmenovitě jsou zmíněny firmy Tesla, Lucid, Nio, Lightyear, Togg atd.

 

CI_loga elektroaut

Tradičně se hodnotí také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části se dozvíte, jak vypadá aktuální situace v signmakingu v oblasti strojů i signmakingových materiálů. Představíme plánované akce firmy Igepa CZ, pozveme vás na oborový veletrh Reklama Polygraf Obaly a poreferujeme o nejmodernějším ofsetovém stroji KBA v Praze, jež pořídila Ottova tiskárna.

Grafický designér Jiří Chlebus vás seznámí s platformou Visualbook, která slouží k tvorbě online grafických manuálů. Ohlédneme se za výsledky 23. ročníku soutěže Kalendář roku a představíme nominované knihy soutěže NČKR 2022.

Richard Krejčí se tentokrát zaměří na nejnovější trendy webdesignu a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku rozebírá fenomén blesku ve znacích, symbolech a logotypech.

Časopis uzavírá tradiční rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.