Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 187 se již tiskne!

na homapage

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI vín a vinařství, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnujeme se mimo jiné také počítačovým periferiím…

Flieger-Biograph

V úvodu najdete rozhovor se zkušeným grafikem Janem Fliegerem, který nás zaujal nejen zakázkami pro vinařství, ale i množstvím kvalitních log, která v rámci svého studia Biograph vytvořil.

 

floodfonts2      floodfonts1

Na dalších stranách představujeme německého grafického designéra Felixe Bradena a jeho písmolijnu Floodfonts.

Následuje rozhovor s hlavními členy multidisciplinárního studia Dipozitiv Ondřejem Bromem a Nicole Pálenskou. A poreferujeme, jak zdárně pokračuje rozsáhlá implementace vizuální identity Masarykovy univerzity v Brně, kterái vznikla před pěti lety ve Studiu Najbrt.

 

 

CI_vina_1_historie

CI_vina_2_lahve a vinety

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate vín a vinařství, jmenovitě jsou zmíněna např. vinařství Thaya, Pitra, Rozařín, Hanák či grafická studia, která se vinařům věnují, jako je třeba studio Pergamen, Little Brand a další. V rámci tématu představíme malíře Jiřího Grbavčice a jeho realistické ilustrace pro kalendář Národního vinařského centra a také práci známé ilustrátorky Galiny Miklínové pro Vinařství Klučov.

 

CI_vina_3_loga a vizualni styl

Tradičně se hodnotí také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části se dozvíte, jak vypadá aktuální situace na trhu s počítačovými periferiemi a seznámíte se podrobněji s výhodami X-Rite eXact 2, bezkontaktního ručního spektrofotometru nové generace.

Ohlédneme se za deseti lety fungování platformy grafický odpad, v krátkosti se věnujeme výsledkům fotografické soutěže Czech Press Photo 2022 a představíme luxusní kalendář Tiskárny Grafico s názvem Glassico 2023, jenž vznikl ve studiu Kantors Creative Club ve spolupráci s francouzským výrobcem luxusního skla Lalique.

 

affinity

Richard Krejčí se tentokrát zaměří na kreativní aplikace řady Affinity 2, jež byly nově představeny před koncem loňského roku, a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku rozebírá v rámci tématu vinohradnický nůž a lis na hrozny ve znacích, symbolech a logotypech.

Časopis uzavírá tradiční rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.