Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 186 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v posledním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI kryptoměn, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnujeme se mimo jiné také fotoaparátům…

kaligrafka

Úvodem přinášíme rozhovor s talentovanou česko-nizozemskou kaligrafkou Anitou Hansen Hrubešovou, která se svým týmem Copenhagen Calligraphy pracuje pro světoznámé značky jako Chanel, Louis Vuitton, Moët & Chandon i michelinské restaurace.

 

Snímek obrazovky 2022-04-05 v 16.35.08     Snímek obrazovky 2022-04-05 v 16.38.11

Na dalších stranách vám představíme nový wafinding systém Prahy, který vzešel z mezinárodní soutěže, v níž zvítězilo studio Side2. Obr. vlevo: vítězný tým se zadavatelem ROPID a organizátorem soutěže Czechdesign, vpravo: Tomáš Machek ze Side2 ve své pracovně.

 

TRZNICE_CZECHDESIGN_DEF_10
Dále poreferujeme o výsledcích tendru na novou vizuální identitu Holešovické tržnice.

 


tumblr_pyp9qipPjX1uk79zlo1_1280      tumblr_2775d7e02584fd19179d8b1e8de5d410_a4358783_1280     tumblr_c8603400f95cc8bda83a36bb51347175_f1dd4f04_1280

A představíme i vítěze této soutěže Josefinu Karlíkovou a Mateje Vojtuše.

 

Filip Blažek ve svém příspěvku rozebírá pravidla sazby dalšího z cizích jazyků – tentokrát angličtiny. Věnujeme se nové identitě severočeského města Most, kterou vytvořili Štěpán Holič a Lukáš Matouš z Lemon design, a knize o nábytkářské firmě TON, jež získala 1. místo v soutěži NČKR 2021 v kategorii Odborná literatura a jejíž design vznikl ve Studiu Marvil. Představíme i výsledky 26. ročníku mezinárodní obalové soutěže Model Young Package.

 

 

loga krypto

ci krypto2       ci krypto3

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate kryptoměn, jmenovitě zmíníme např. platformu Binance či kryptoburzu Crypto.com. Tradičně budeme hodnotit také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak vypadá aktuální situace na trhu s fotoaparáty, poreferujeme o novinkách v oblasti grafických monitorů Eizo, představíme publikaci Apollo Remastered od špičkového odborníka na digitální retuše Andy Saunderse, ohlédneme se za uplynulým ročníkem oborové soutěže Kalendář roku, představíme nový kalendář Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové s fotografiemi Bohdana Holomíčka, jež vyšel u příležitosti 90. výročí narození zakladatelky nadace atd.

Richard Krejčí recenzuje Pixlr, online sadu nástrojů pro úpravu fotografií. A Michal Wein ve svém tradičním příspěvku rozebírá design bankovek.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit příští týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.