Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 185 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v podzimním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI developerů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnujeme se mimo jiné také polygrafii…


henceforth3

henceforth2     henceforth1 

Úvodem přinášíme rozhovor s kreativní a konzultační agenturou Henceforth, mezi jejíž klienty patří významní developeři, jako je například společnost Trigema, Crestyl a další.

 

night+hotel+exterior+photo

Dále představíme fotografa Jiřího Lízlera, který se zaměřuje na fotografování architektury a interiérů a patří ke 150 „dvorním“ fotografům řetězce Marriott.

 

bloomfield

Před lety jsme představili mladého freelancera Víta Rýznara, který má od té doby se svým studiem Bloomfield za sebou mnohé nové úspěšné projekty, jako např. Czechinvest či Remoska. V současnosti finišuje s přípravami zajímavé konference pro designéry Brno Bold.

Filip Blažek se ve svém příspěvku věnuje sazbě dalšího z cizích jazyků – tentokrát ukrajinštině.

 

Olga Shtonda 500x500mm

Ohlédneme se také za 9. ročníkem mezinárodního festivalu ilustrace LUSTR, jenž se konal v pražském Kampusu Hybernská koncem září.

Představíme zajímavou bakalářskou práci Marka Čubana na téma Nové písmo pro státní poznávací značky, která vznikla na pražské umprum v ateliéru Tvorba písma a typografie a poreferujeme o nové indetitě Ústeckého kraje od studia Petrohrad.

 

 

CI_devoperi

CI_devoperi_01    CI_devoperi_03

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate developerů, jmenovitě zmíníme např. společnosti YIT či Skanska.

Tradičně budeme hodnotit také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak vypadá aktuální situace v polygrafii, jak pomáhá nápaditý merch s financováním oprav známé kostnice v Sedleci či co nově nabízí tiskárna powerprint. Richard Krejší představuje dovednosti výkonného kreslicího programu Krita, který je uživatelům k dispozici zdarma. A Michal Wein ve svém tradičním příspěvku rozebírá fenomén jablka ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit příští týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.