Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 184 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v letním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI minipivovarů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnujeme se mimo jiné také fotobankám…


artbureau 02

atrtbureau 01

Úvodem přinášíme rozhovor s grafickým designérem Jakubem Wdowkou, spoluzakladatelem pražského studia Artbureau, které má ve svém portfoliu mj. minipivovary Proud, Sibeeria či Kbelský pivovar. Tým Artbureau pro nás připravil též „pivní“ obálku tohoto Fontu.

Dále poreferujeme o dvou nedávných designérských soutěžích a jejich výsledcích. Z jedné z nich vzešla nová identita organizace Hřbitovy a pohřební služby Praha od studia Lemon design a druhou novou identitou se bude pyšnit město Cheb, získalo ji od HMS design.

 

 

kotouza

Představíme práci grafického designéra Vladimíra Kotouzy, nejen pro české předsednictví v Radě EU, ale například i pro pivní brandy.

 

marvel

Věnujeme se též rozsáhlé publikaci Marvel By Design z nakladatelství gestalten, jež oslavuje výrazný vizuální jazyk tohoto komiksového gigantu.

 

agnes-lokalizace

A Filip Blažek na toto téma navazuje svým příspěvkem o adaptaci komiksů a kreslených knih do češtiny.

Rubriku písmo tentokrát kromě tradičních autorských písem UMPRUM zastupuje i nadprůměrná maturitní práce na téma typografická kniha, jež vznikla na Střední odborné škole informačních technologií v Banské Bystrici. Student Bohuš Gajdáč vytvořil 6 autorských písem, které zpracoval do podoby tištěné knihy a samotné fonty do TTF a OTF formátů.

 

ci 02    ci 01 

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate minipivovarů. Jmenovitě představíme prezentace pivovarů Falcon, Zlatá kráva či Agent a ukážeme práci grafika a typografa Františka Štorma pro pivovary Lobeč a Chříč.

 

loga pivovaru

Tradičně budeme hodnotit také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak vypadá aktuální situace na trhu fotobank, a věnujeme se zálohování a archivaci v designérské praxi. Michal Wein se ve svém tradičním příspěvku přidává s pivní tematikou.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.