Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 182 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v letošním jarním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI společností z „vesmírné oblasti“, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnujeme se mimo jiné také signmakingu…

 

suchanek1  suchanek2  suchanek3

Úvodem přinášíme rozhovor se špičkovým ilustrátorem Michalem Suchánkem, zaměřeným převážně na komiksovou tvorbu, jehož dílem je i obálka tohoto čísla.

 

Kyndrová

Dále představíme přední českou dokumentární fotografku Danu Kyndrovou. Podíváme se na vítěznou vizuální identitu města Ústí nad Labem a práce ostatních finalistů soutěže. Ukážeme nové písmo Maso z písmolijny Renegadefonts.

Filip Blažek se tentokrát ve svém cyklu Sazba cizích jazyků zaměřuje na arabštinu a hebrejštinu.

 

unifer

V rámci tématu čísla přinášíme rozhovor s brněnskou agenturou UNIFER, která vytvořila vizuální identitu Hvězdárny a 3D planetária Brno.

 

CI kosmonautika

Hlavním tématem čísla je corporate firem zabývajících se vesmírem – hvězdáren, planetárií i kosmických agentur. Jmenovitě zmíníme například Planetum, Adler Planetarium či NASA a  a ohlédneme se za výsledky prestižní mezinárodní fotografické soutěže Photographer of the Year 2021.

 

nasa

Tradičně budeme hodnotit také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak vypadá aktuální situace v signmakingu, firmy Papyrus či Canon představí své plány na nadcházející veletrh Reklama Polygraf Obaly a společnost Europapier zase pozve na svou tradiční akci Kreativní snídaně, tentokrát věnovanou zušlechťování papíru a tiskovin. Na dalších stranách představíme úspěšnou brněnskou Tiskárnu Helbich a nominace 57. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku.

Richard Krejčí se věnuje principům a nástrojům na automatizované zpracování počítačové grafiky a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén spjatý s vesmírem – meteory a komety ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

 

Všem našim příznivcům přejeme krásné Velikonoce a těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) 
Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box