Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 181 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI společností zabývajících se zemědělskou technikou, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnujeme se mimo jiné také počítačovým periferiím…

 

anfilov1

anfilov2

Úvodem přinášíme rozhovor s úspěšným grafikem a především brand designérem Simonem Anfilovem, který pro nás připravil též motiv na obálku tohoto čísla.

Představíme výsledky 27. ročníku Czech Press Photo a v souvislosti s tím také fotografa Petra Topiče, autora Fotografie roku a vítězné reportáže v kategorii Aktualita. A ohlédneme se též za Book in Progress 3, finálovým kolem letošního ročníku této soutěže, spojené s celodenní konferencí na téma knih nabitou osobnostmi českého grafického designu.

Filip Blažek pro Font připravil recenzi dlouho avizovné publikace Diakritiký manuál Radka Siduna. Na dalších stranách představíme novou identitu města Benešov od Jakuba Grubera i návrhy ostatních soutěžících.

 

mads_berg

Dále jsme o rozhovor požádali skvělého dánského ilustrátora Madse Berga, mj autora plakátu k filmu Jana a Zdeňka Svěrákových Betlémské světlo.

 

vomacka_rytiny

A představíme ilustrátora a grafika Miroslava Vomáčku a jeho špičkové perokresby.

 

CI traktory

Hlavním tématem čísla je corporate firem z oblasti zemědělské techniky. Jmenovitě zmíníme například společnosti New Holland, John Deere či tuzemského výrobce traktorů Zetor.

 

loga_traktory_a jejich historie

Tradičně budeme hodnotit také úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak to vypadá na současném trhu s počítačovými periferiemi, seznámíme s přednostmi digitálního laserového výseku a zaměříme se na nejnovější trendy ve webdesignu.

 

kantors_grafico

Představíme též knihtiskový kalendář Typographicus od pražského studia Formall a jako každoročně i luxusní kalendář plný efeků opavské tiskárny Grafico zpracovaný grafickým ateliérem Kantors Creative Club, jež letos umně spojuje faunu a flóru v působivý celek.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén spjatý s půdou, a to figury oráče a rozsévače, ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


bold_font_teaser_gif_125x125


font-banner
UGD logo na vysku-box