Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 178 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v letošním čtvrtém čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI komerčních pojišťoven, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotobankám…

Sveraz-tiskoviny

Úvodem přinášíme rozhovor s Petrou Kalouskovou a Evou Vopelkovou, jež dohromady tvoří studio Svéráz a jsou podepsány pod vizuálními identitami měst Litoměřice, Úštěk či Humpolec. A k tématu pojišťoven připravily motiv na obálku tohoto Fontu.

 

 

hurych-font_004

Představíme Vám reportážního a svatebního fotografa Vojtu Hurycha, nejnovější písmo Tomáše Brousila s názvem Crabath či práci Robina Brichty, který vytvořil množství obálek a grafických designů knih pro řadu různých nakladatelství.

 

 

benda1

Dále se věnujeme jednomu z nejdůležitějších tvůrců v české typografické historii – Jaroslavu Bendovi – a monografii Petry Dočekalové a kol., jež se snaží zachytit jeho celoživotní dílo.

 

 

ci historie

ci pojistovny

Hlavním tématem čísla je corporate komerčních pojišťoven od historie po současnost. Jmenovitě zmíníme např. pojišťovnu Aviva či Českou pojišťovnu, u níž se podíváme též na poslední redesign webu.

 

ci kooperativa

Lumír Kajnar shrnul svou práci na faceliftingu loga pojišťovny Direct a popsal vývoj vizuální identity pojišťovny Kooperativa.

 

 

loga pojistoven         loga pojistoven2

Tradičně budeme hodnotit i úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jaká je současná situace na trhu fotobank, poreferujeme o posledním DesignersMixeru s tématem vizuálního smogu, představíme novinky v tiskárně Powerprint, nominace NČKR 2020 a věnujeme se upcyclingovým materiálům papírny FAVINI ze sortimentu Europapier-Bohemia.

Na dalších stranách seznámíme čtenáře s profesionálním střihačem videa DaVinci Resolve 17 a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén meče ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box