Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 177 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v jarním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI hradů a zámků, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také papírenskému oboru…

 

kantor2

kantor1      kantor4

Úvodem přinášíme rozhovor s designérem Davidem Kantorem, jehož ostravské studio Kantors Creative Club patří ke špičkám v oboru. Davidovo studio a tiskárna Grafico pro nás připravily také obálku tohoto Fontu.

 

Kauf_1     kauf_2

Fotografka, stylistka a blogerka s přezdívkou freecoolina – Martina Kaufmannová – prozradí, která fotografická témata má nejraději.

Lumír Kajnar poreferuje o spolupráci s výzkumnou agenturou Behavio, jehož výsledkem je balíček inspiračních karet, které popisují 84 symbolů značky.

 

 

apolenka

Na následujcích stranách přinášíme rozhovor s Veronikou Vlkovou a Janem Šrámkem, čerstvými držiteli Ceny Czech Grand Design za rok 2020 v kategorii Ilustrátor roku za knihu Apolenka z modrotisku.

Ukážeme i vizuální komunikaci očkovacích center z domova i zahraničí.

 

 

CI hrady 2

CI hrady 1    CI hrady

 

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate hradů a zámků, jež se po dlouhé době opět otevírají veřejnosti a lákají k návštěvě. Jmenovitě zmíníme anglický středověký hrad Leeds Castle, Pražský hrad, Zámek Žďár nad Sázavou či Zámek Křtiny.

 

rygl

Představíme též tvorbu malíře Tomáše Rygla, který vytváří ilustrované mapy a průvodce českých i zahraničních památek.

 

loga hradu

A tradičně budeme hodnotit i úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jaká je současná situace v papírenském průmyslu, představíme digitální samolepicí materiály GlobalTAC, prémiový papír PERGRAPHICA i certifikované natírané papíry ze závodu Arctic paper Grycksbo.

Na dalších stranách seznámíme čtenáře s novinkami v PDF nástrojích pro pre-press a poreferujeme o druhém výrazně rozšířeném vydání praktického manuálu Fotografie 2 od Stanislava Petery. Ukážeme i krok za krokem postup tvorby obálky tohoto čísla.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén hradů ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit v nejbližších dnech.


Komentáře k článku

28. 6. 2021 13:00 DH

Ta obálka se fakt povedla.

21. 6. 2021 13:46 * Karel *

Jarní číslo v létě?
Mrkev v zimě...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box