Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 176 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v letošním jarním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI jógových studií, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také signmakingu…

  MCH-vimperk

Úvodem přinášíme rozhovor s grafickým a produktovým designérem Matějem Chaberou, známým např. prací pro značku Primeros (ve spolupráci s J. Koroušem a T. Brousilem), která získala řadu ocenění. Matěj nás nedávno zaujal též zdařilou identitou pro město Vimperk..

 

Klempa1    Klempa2

V následujícím rozhovoru prozradí lifestylový fotograf a lektor Petr Klempa, co pro něj osobně fotografie znamená.

Představíme zajímavou digitalizaci hřbitovního písma Miroslavské od Písmař.cz a nové variabilní písmo písmolijny Rosetta s názvem Gridlite.

 

jelinkova

S první dámou českých fotobank, paní Romanou Jelínkovou, zavzpomínáme na počátky fotobankového trhu u nás, podíváme se ale i do současnosti a představíme také Romaniny výtvarné aktivity (laskavě poskytla svou malbu i na obálku tohoto čísla).

Na následujcích stranách se věnujeme knihám: přinášíme rozhovor s designérkou Anežkou Minaříkovou, jež je za svou knihu o významné české typografce Claře Istlerové nominována na letošní cenu Czech Grand Design. Dále představíme zajímavou knihu Starý lev a mladá opice, kterou se podařilo vydat mj. díky soutěži Book in Progress – básně špičkového vědce prof. RNDr. Zdeňka Opatrného zpracovala jeho vnučka designérka Veronika Opatrná.

Filip Blažek se ve svém příspěvku věnuje problematice distančního vyučování budoucích grafických designérů – o své názory se s ním podělili i pedagogové a grafičtí designéři Kristina Fišerová, Jan Charvát, Mikuláš Macháček či Miroslav Roubíček.

 

CI_joga1

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate jógových studií a firem zabývajících se jógovým vybavením, podrobněji se zmíníme např. o identitě budapešťského studia Holdam či časopisu Jóga Dnes.

 

loga_joga1

Tradičně budeme hodnotit i úroveň log (znaků) v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jaká je současná situace v oblasti signmakingu a představíme novou generaci rolových tiskáren HP Latex (modely 700 a 800), jež splňují veškeré požadavky na špičkový velkoformátový tisk. Také poreferujeme o novince v nabídce společnosti Europapier-Bohemia – natíraném designovém papíru Sappi Raw.

 

corel

Na dalších stranách seznámíme čtenáře s největšími novinkami a výhodami nové verze grafického softwaru CorelDRAW Graphics Suite 2021.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén kočky ve znacích a logotypech. A Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box