Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 175 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI e-shopů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také počítačovým periferiím…

Sudlička_lahve

Úvodem vás seznámíme s designérem Martinem Zouharem, autorem obálky tohoto Fontu, jenž se věnuje hlavně obalovému designu – z poslední doby je to například rum Heffron, identita palírny Sudlička  či Hanácka vodka.

 

krause2     krause1

V následujícím rozhovoru se čtenářům Fontu představí wildlife fotograf Michal Krause, který patří k elitní světové skupině fotografů-ambasadorů systému Fujifilm X.

Dále poreferujeme o dvou online konferencích, které proběhly koncem roku –  TypeTech MeetUp a MagCulture live 2020 – a ohlédneme se za loňským rokem prostřednictvím některých osobností českého grafického designu.

Seznámíme s výsledkem soutěže na novou identitu města Chrudim a zmíníme se o zajímavé venkovní výstavě, kterou připravila ČTK, o manipulaci a cenzuře ve fotožurnalistice, jež je v současné době k vidění v pražských Nových Butovicích.

 

voala_sesit      voala-ident

Na následujcích stranách představíme práci studia VOALA, které se kromě grafického designu věnuje i oblasti papírenského poradenství, kvalitního tisku a malonákladových ručně šitých vazeb.

 

 

CI eshopy1

CI_eshopy_amazon8

 

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate e-shopů, podrobněji zmíníme například Amazon, Alzu, Answear, Alibabu a AliExpress, Wolt či Deliveroo. A studio BareBear, jež se zaměřuje na digitální animovanou tvorbu a obrazovou postprodukci, představí postup tvorby maskota a předvánoční animované kampaně pro Mall.

 

 

loga eshopu

loga eshopy zoot

Tradičně budeme hodnotit i úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak v současné době funguje trh počítačovými periferiemi, jaké jsou novinky v této oblasti, či co nového chystají firmy v nejbližší době. Přinášíme reportáž z lednového kongresu Obalko, který tentokrát vzhledem k situaci probíhal online prostřednictvím živého přenosu.

 

 

grafico_12_new

A jako každý rok představíme luxusní kalendář tiskárny Grafico v grafickém ztvárnění Kantors Creative Clubu.

 

Uveřejňujeme i zajímavý průzkum, který iniciovala UGD, o cenách v grafickém designu: o příjmech v oboru i cenách za grafické práce.

Richard Krejčí se zabývá trendy webdesignu pro rok 2021 a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén koše ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box