Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 174 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v předvánočním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI českého fotbalu, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotoaparátům a fotopříslušenství…

 

hanschild3       hanschild1

hanschild2

 

Úvodem vás seznámíme s šikovným ilustrátorem Martinem Hanschildem, který je mj. autorem obálky tohoto čísla a o postup jejího vzniku se podělil se čtenáři v rubrice Krok za krokem.

V následujícím rozhovoru představíme tvorbu svatebního fotografa Jiřího Tvaroha.

 

 

rajlich1        rajlich2


Dále poreferujeme o grafické koncepci velkolepé výstavy iMucha, jež probíhá v pražském Obecním domě a o neméně zajímavých výstavách, jež probíhají v Brně v souvislosti s výročím 100 let od narození významného výtvarného umělce a grafika Jana Rajlicha, jehož dílo si tímto připomeneme.

Na dalších stranách ukážeme novou vizuální identitu prvorepublikové firmy Orličan od grafické designérky Veroniky Adamcové, představíme novou Typoknihu Filipa Blažka a doktorandskou práci Petry Dočekalové o kultivování pířístupu k psaní, psacímu písmu a osobnímu rukopisu.

 

 

ci_fotbal3

ci_fotbal1     ci_fotbal2_dat vedle 1


Hlavním tématem tohoto čísla je corporate českých fotbalových klubů, podrobněji zmíníme například Spartu, Slavii či Viktorii Plzeň. A fotograf Štěpán Černý popisuje svou spolupráci s Českou fotbalovou reprezentací.

 

 

loga_ceskych_klubu


Tradičně budeme hodnotit i úroveň log (znaků) v tomto sportu.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak v současné době funguje trh s fotoaparáty a fotopříslušenstvím, jaké jsou novinky v této oblasti, či co nového chystají firmy v nejbližší době. Představíme nový vzorník společnosti Fedrigoni a tiskárnu RORI, jež vytiskla obálku tohoto Fontu.

Richard Krejčí se zabývá trendy v nástrojích webdesignu a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén boty a nohy ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden. Věříme, že vám zpříjemní advent a Vánoční svátky.


Komentáře k článku

3. 12. 2020 23:46 Jana Drobná

Těším se :) A i redakci přeji krásné svátky! Ať se vám daří!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box