Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 173 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v pátém letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI turistických oblastí, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také polygrafii…

zuvic-2

zuvic loga

Úvodem vám představíme výtvarnici a grafickou designérku Veroniku Žuvić z chorvatské Rijeky, která vytváří kromě heraldických erbů i nádherná moderní loga postavená na heraldických základech.

 

 

1 (33)      hvizdal

V následujícím rozhovoru vás seznámíme s tvorbou Jana Hvízdala, vystudovaného antropologa a historika, který se věnuje mushingu a fotografování.

 

 

PLAGOS_DIGI_VAR_1

Dále přineseme reportáže ze 7. ročníku festivalu ilustrace a komiksu LUSTR a z akce Designers Mixer, jež proběhla v pražském CAMPu a zaměřila se na identitu měst.

 

 

rezak2       obal

Zmíníme devadesátiny významného německého tvůrce písma Georga Saldena a představíme vítězku 6. ročníku písmařské soutěže o Stipendium Gerarda Ungera, jež pořádá písmolijna TypeTogether, a také vítězné obaly letošního ročníku Model Young Packagena téma Personal Care.

 

V dalším textu ze seriálu Písmo jako fenomén se Filip Blažek věnuje mezinárodnímu korupčnímu skandálu, jež proslul pod názvem FontGate a kde významnou roli sehrálo písmo Calibri.

 

ci_turisticke1

obr2  

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních turistických oblastí a regionů. Jmenovitě přiblížíme například identitu kanadského North Shore od agentury Loki Creative.

 

 

  loga_turisticka     

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak koronavirová pandemie ovlivnila polygrafický trh, představíme nový projekt tiskárny PowerPrint Bookla či nový prodejní kanál Coolcan.cz, jež provozuje kolínská tiskárna Colognia press a díky němuž si můžete nechat vyrobit plechovky s vlastním designem.

Také jsme pro vás otestovali 27palcový monitor EIZO ColorEdge CS2731, určený zejména fotografům, grafikům a video editorům.

Richard Krejčí se zabývá užitečnými skripty Adobe InDesignu a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén bran ve znacích a logotypech.

 

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box