Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 172 se již tiskne!

obalka_homepage

Na co se můžete těšit v letošním letním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI zdravotních pojišťoven, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotobankám…

 

puk2

Úvodem vás seznámíme s malým grafickým studiem PUK-PUK z jižní Moravy, za jehož názvem se skrývají životní i pracovní partneři Petra Pohlová a Martin Šojdr. Petra je mj. autorkou obálky tohoto čísla a o postup jejího vzniku se podělila se čtenáři v rubrice Krok za krokem.

 

portrait_BW

 

V následujícím rozhovoru vám přiblížíme tvorbu známého fotografa a filmaře Jana Svatoše.

Dále vás pozveme hned na dvě výstavy: do pražského Domu U Kamenného zvonu na retrospektivní výstavu světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla a do letohrádku Hvězda na mezinárodní přehlídku knižního designu Z hvězdy kruh, kterou pořádá Památník národního písemnictví. Ohlédneme se za novou identitou PedF UK od studia ReDesign a představíme též návrhy, které se umístily na druhém a třetím místě.

 

blazek3         blazek2

A v dalším textu ze seriálu “Písmo jako fenomén” se Filip Blažek věnuje časopisům písmolijen, jež sloužily v předdigitální době mj. k propagaci nových písem.

 

Hostivar-Nas svet-3

Představíme i novou vizuální identitu pivovaru Hostivar, kterou zpracovalo Dynamo design.

 

 

CI3 

CI1        CI2


Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních zdravotních pojišťoven. Jmenovitě přiblížíme například identitu americké pojišťovny Oscar, založenou jako startup v roce 2012, která vsadila na ilustrační styl.

 

Snímek obrazovky 2020-08-25 v 13.20.43      Snímek obrazovky 2020-08-25 v 13.21.40

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak koronavirová pandemie ovlivnila fotobanky a trh s fotografiemi, představíme nová pracovní skripta “PDF pro grafiky a tiskaře” a “Správa barev krok za krokem”, která vydala společnost GRAFIE CZ či nový showroom firmy Igepa a další.

Richard Krejčí se zabývá trendy a postupy v designování elektronické pošty a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén věže ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

27. 8. 2020 20:57 Jana

Zajímavá obálka :) Už se těším.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box