Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 169 se již tiskne!

na homepage

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI politických stran, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také počítačovým periferiím…

 

 

DG_STUDIO_Jamu_1

new_Libella_1

Úvodem vám představíme Davida Geče a jeho stejnojmenné brněnské studio, jež nedávno například slavilo úspěchy s rebrandovanými pivními etiketami pivovaru Richard.

 

fotograf Lukas1  fotograf Lukas2

Následuje rozhovor s vystudovaným zoologem Vítem Lukášem, jehož velkou vášní je ochrana a fotografování přírody a zejména makrofotografie.

Filip Blažek se ve svém článku tentokrát zabývá tématem písmen, z nichž se postupem doby staly symboly.

 

4_muzeum-prahy-merkantil

A ukážeme hned několik nových vysoutěžených vizuálních identit. Jednou z nich je nová identita pro Muzeum města Prahy od Kláry Horové.

Dále představíme vizuální identitu Prahy 3 a jejího vítěze – Jakub Vaněk Studio, a také novou identitu Galerie moderního umění v Hradci Králové a její autory, kterými jsou designéři Cindy Kutíková a Jiří Mocek.

A v prvním čísle se tradičně věnujeme tématu kalendářů, přinášíme například ukázky exkluzivního kalendáře Obalisco 2020 tiskárny Grafico, na němž úzce spolupracuje se špičkovým ostravským studiem Kantors Creative Club.

 

 

politicke strany1        polit strany

politicke strany diktatury1     politicke strany diktatury2

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních politických stran, jmenovitě zmíníme například ODS či ČSSD, ale obracíme se i do nedávné historie: podíváme se, jak komunikovali své ideje například komunisté nebo za druhé světové války nacisté.

 

loga polit stran      loga polit stran2

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, co zajímavého chystají v nejbližší době firmy v oblasti počítačových periferií a co vás čeká na blížícím se veletrhu Reklama Polygraf Obaly.

Richard Krejčí se ve svém článku zabývá nejnovějšími trendy v oblasti webdesignu a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén oděvu (kabátu, pláště atd.) ve znacích a logotypech.

 

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

2. 3. 2020 11:57 Ondřej Musil (Paragon)

Děkuji redakci za umístění mého Lunárního kalendáře 2020 do tohoto vydání. Pro ty, kteří by ho chtěli, je úplně zdarma a v tiskové kvalitě ke stažení zde:
https://ondrejmusil.wordpress.com/2019/09/11/lunarni-kalendar-2020/
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box