Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 168 se již tiskne

font168

Na co se můžete těšit v předvánočním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI barů a klubů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotoaparátům…

Fuksa1

Fuksa2

Úvodem vám představíme Pavla Fuksu, úspěšného a vyhledávaného reklamního tvůrce, ilustrátora a grafického designéra. Ten pro nás vytvořil i obálku tohoto Fontu.

 

epopej

Fotograf Jan William Drnek přiblíží průběh digitalizace Muchovy Slovanské epopeje a vznik unikátní publikace Epopej.

Na dalších stranách se Martin Pecina zamýšlí nad slovenským projektem Školské písmo, jehož autory jsou designérka a ilustrátorka Martina Rozinajová a písmař Ján Filípek.

 

SPSG_2     SPSG_1

Pracemi současných studentů Grafické školy v Hellichově ulici si připomínáme nadcházející výročí 100 let trvání této vzdělávací instituce.

 

pismo

Filip Blažek se ve svém seriálu Písmo jako kulturní fenomén tentokrát zabývá speciálními hláskami v jednotlivých jazycích. A představíme katalog Pocta suknu, který obsadil 1. místo v soutěži NČKR 2018 ve své kategorií a je první publikací humpolecké kulturní zóny 8smička.

 

bary historie           současnost

bary2      bary4

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních barů a klubů, jmenovitě zmíníme například Lucerna Music bar, jehož identitu zpracovalo Studio Najbrt.

 

loga3                    loga2

31-Neighbourhood-Branding-Logo-Design-by-Ahoy-Manchester-UK-BPO-1024x682                      gin& tonic_cizi

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, co zajímavého chystají v nejbližší době firmy v oblasti fotoaparátů a fotopříslušenství, testovali jsme pro vás monitor EIZO ColorEdge CS2410, představujeme společnost Achilles CZ, která se již čtvrtstoletí věnuje nejrůznějším zušlechtěním papíru a také poreferujeme o nejnovějším profesionálním monitoru pro fotografy BenQ SW270C.

Tématem zlatého řezu v digitálním designu se zaobírá Richard Krejčí a Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén láhve, konvice a amfory ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box