Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 166 se již tiskne!

Font 166

Na co se můžete těšit v letošním čtvrtém čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI výrobců barev a laků, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotobankám…

 

Jan Moucha 1   Jan Moucha_wustenrot


Úvodem vám představíme grafika Jana Mouchu, nedávného vítěze veřejné soutěže na logo Sčítání lidu, domů a bytů 2021…

 

 

newton-foto    newton plakát


Pak vás pozveme na fotografickou výstavu legendárního Helmuta Newtona v pražském Museu Kampa.

Na následujících stránkách se Filip Blažek věnuje písmu jako kulturnímu fenoménu – tentokrát popisuje cestu od QWERTY k Unicode.

 

M. Slovák - Lyra

Pokračujeme rozhovorem s grafickým designérem Michalem Slovákem, který byl letos oceněn v prestižní slovenské Národnej ceně za komunikačný dizajn.

 

Kateřina Šulová


Další stránky jsou věnovány fotografce Kateřině Šulové z týmu ČTK a Slabikáři Soni Juríkové, který obsadil 2. místo v soutěži NČKR 2018 v kategorii Studentských prací.

 

 

ci barvy2     ci barvy1


Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních výrobců barev a laků, jmenovitě zmíníme například Dulux, Jupol či tuzemskou značku Barvy a laky.

 

loga barev

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak jednotlivé fotobanky hodnotí současnou situaci na trhu fotografií či o jaké snímky bývá největší zájem…

Petr Václavek    Dubánci

Zajímavý je rozhovor s Petrem Václavkem, který se se čtenáři podělil o své dlouholeté zkušenosti s prodejem svých snímků a ilustrací do nejrůznějších fotobank, ale pověděl nám i o svých dalších projektech, například o veselých dubáncích.

Ve svém pravidelném příspěvku se Richard Krejčí tentokrát ohlédl za bohatou historií Adobe Photoshopu, tohoto téměř třicetiletého počítačového editoru bitmapové grafiky.

 

petera-fotografie

Představíme novou výpravnou knihu zkušeného fotografa Stanislava Petery s názvem Fotografie. Můžete si ji zakoupit zde.

 

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén barev ve znacích a logotypech a Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

14. 9. 2019 18:41 karel

Těžký téma, Carlosi. Jen výjimečně si blázen přizná a uvědomí, že je bíázen. A vůbec - všechno je relativní...

10. 9. 2019 13:32 Carlos

Časopis Font je jako vždy skvělý. Jen... v úvodním rozhovoru s Janem Mouchou se dočítám, že má rád dobré filmy a dobré jídlo. Kdy už konečně potkám někoho, kdo mi s blaženým úsměvem sdělí, že miluje špatné filmy a špatné jídlo, po kterém si dá zkažené víno a pustí si hnusnou muziku...? :-)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box