Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 165 se již tiskne!

Font 165

Na co se můžete těšit v letním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI fitness studií, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také papírům…

 

vkontextu1    vkontextu2

Úvodem vám představíme Ondřeje Valu a jeho grafický ateliér Vkontextu, který stojí například za vizuálními identitami Hello Bank, zmrzlinárny Crème de la Crème, společnosti Vermont či kina Pilotů…

 

chytka1    chytka2

Pokračujeme rozhovorem s fotografem Marianem Chytkou, jenž se specializuje převážně na motorsport – jeho oblíbeným působištěm je rallye Dakar, kde vznikají fascinující fotografie s explozemi písku.

Na následujících stránkách se Filip Blažek věnuje písmu jako kulturnímu fenoménu – tentokrát poukazuje na to, jak úzce je použití písma dodnes svázáno s politickou agendou.

 

creativedepartment1    creativedepartment2

Další stránky jsou věnovány slovenské agentuře Creative Department. Ta nás původně zaujala svou nezvyklou „retro“ kampaní pro fitness klub, zajímavější ale je, že dokázala pro Slovensko vytvořit nejen identitu propagující tuto zemi v zahraničí, ale dokonce i vizuální styl státu.

Ukážeme, jak pracují v AVU s novým vizuálním stylem od 20YY Designers a představíme knihu ABCZ aneb H jako Havel, jež zvítězila v soutěži NČKR 2018 v kategorii Učebnice…

 

fitness CI     fitness CI 2

fitness CI 1

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních fitness studií, jmenovitě zmíníme například Gold’s Gym, Palestru či Factory Pro.

 

fitness loga 1     fitness loga 2     fitness loga 3

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, jak vypadá situace na papírenském trhu, co je nového v sortimentu či o jaké papíry je největší zájem… Dále se věnujeme web designu, a to webovým zdrojům a nástrojům počítačového písma.

A představíme zajímavou knihu Ten můj font / stručné dějiny typografie v esejích, od Simona Garfielda, jež vydalo nakladatelství Akropolis. Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén lidského těla ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

19. 6. 2019 16:54 karel

ad Ostrov: jako na potvoru jsem dneska narazil na následující stránku:

https://www.berglen.de/index.php?id=160

čirou náhodou, fakt nekecám...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box