Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 164 se již tiskne

Font 164

Na co se můžete těšit v letošním jarním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI zoologických zahrad, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také signmakingu…

 

Vladimír Vilimovský - CI

ilustrace Vladimír Vilimovský

Úvodem vám představíme grafika, ilustrátora a UI artistu Vladimíra Vilimovského, mj. autora loga Codecar, jež zvítězilo v hodnocení log prodejců aut v minulém Fontu. A k tématu tohoto čísla ukáže Vladimír i svůj návrh dynamické identity plzeňské zoologické zahrady, který v minulosti zpracovával v rámci své ateliérové práce.

 

Holes In The Sky

The Escapist

Pokračujeme rozhovorem s fotografem Martinem Strankou, který zvítězil v letošním ročníku prestižní fotografické soutěže Sony World Photography Awards v kategorii Creative a získal zároveň i národní cenu za nejlepší fotografii z ČR.

Na následujících stránkách se Filip Blažek věnuje písmu jako kulturnímu fenoménu – tentokrát se zaměřil na ztvárnění písma ve vědeckofantastických filmech z budoucnosti, která se ale v současné době již stala minulostí.

 

scitani

Podíváme se na výsledky veřejné soutěže na vytvoření značky, logotypu a jednotného vizuálního stylu Sčítání lidu, domů a bytů 2021, kterou pořádal Český statistický úřad ve spolupráci s UGD.

Ukážeme kreativní a oceňované reklamy bratislavské zoologické zahrady, kterou pro ni již několik let vytváří reklamní agentura Jandl. Přineseme také reportáž z letošního festivalu Mouvo, které pořádá pražské multicisciplinární studio Oficina. A pohledem absolventky již vícera semestrů jejích kurzů pro veřejnost, představíme Scholastiku, od roku 2016 Vyšší odbornou školu v oboru grafického a produktového designu.

 

historie

současné kampaně

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate tuzemských i zahraničních zoologických zahrad.

 

prazska zoo

Jmenovitě zmíníme například San Diego Zoo či Zoo Praha.

 

ci_zoo_03 loga

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte, co připravují firmy v nadcházející sezóně v oblasti signmakingu či přineseme reportáž z právě skončeného veletrhu Reklama Polygraf Obaly 2019. A představíme zcela novou verzi programu CorelDRAW − ke 30. výročí přišla firma se zcela zásadním upradem. CorelDRAW Graphics Suite 2019 obsahuje kromě platformy Windows, též MacOS a online aplikaci!

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén bájných zvířat – gryfa a jednorožce – ve znacích a logotypech.
Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-) Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box