Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 163 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI prodejců aut, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také počítačovým periferiím…

   

Úvodem vám představíme „československou“ reklamní agenturu Maison D’Idée, zaměřenou na packaging, která pracuje například pro Kofolu, Kaufland, Bageterii Boulevard, Nanopharmu, Rajo a mnohé další. Na následujících stránkách se Filip Blažek věnuje písmu jako kulturnímu fenoménu – tentokrát se zaměřil na typografické chyby v kinematografii.

 

Pokračujeme rozhovorem se slovenským fotografem Martinem Cyprianem, který se zaměřuje na focení aut – rád fotí hlavně ty nejluxusnější a nejrychlejší sporťáky. Představíme knihu Karla Novotného Neradost, kterou graficky zpracoval Jakub Gruber a díky tomu získala cenu PNP a UPM pro tvůrce do 30 let v soutěži NČKR 2017. Dále se věnujeme studiu Davida Rubka dr.Abe, které zpracovávalo například redesign loga Autocentra Klokočka.

 

     

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate prodejců aut, jmenovitě zmíníme například Auto Palace Group, Kopecký či showroomy Škoda Auto a zabýváme se také světovými a tuzemskými fotografy aut. A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

V technicky zaměřené části Fontu se například dozvíte, jaké jsou trendy a novinky v oblasti počítačových periferií, co za novinky z profesionální řady monitorů nabízí společnost BenQ či co přinese připravovaný veletrh Reklama Polygraf Obaly 2019.

 

   

Představíme litomyšlské Muzeum tisku, které otevřela ke 100. výročí vzniku republiky Tiskárna H.R.G a v oblasti webdesignu se zaměříme na trendy pro tento rok. Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén vozů ve znacích a logotypech.  Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box