Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 162 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v posledním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI rockových legend, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotoaparátům a fotopříslušenství…

  

Úvodem vám nabídneme povídání se špičkovým českým typografem, výtvarníkem a hudebníkem Františkem Štormem, zaměřený tentokrát hlavně na vizuály hudebních skupin.

 

   

Následuje rozhovor s předním českým fotografem Herbertem Slavíkem a ukázka z jeho tvorby.
Na dalších stránkách ukážeme novou vizuální identitu společnosti Digiteq Automotive, již získala od studia AnFas, vítěze vyzvaného výběrového řízení.

 

   

Karel Haloun, jeden z nejvýraznějších českých grafických designérů, přibližuje svou dlouholetou práci pro řadu známých hudebníků a hudebních skupin.
A představíme New York zine ilustrátorky Nikoly Logosové, který získal cenu Arna Sáňky v soutěži NČKR 2017.

 

      

Hlavním tématem tohoto čísla je corporate rockových legend, jmenovitě zmíníme například vznik ikonického loga Rolling Stones či práci Gerarda Huerty pro AC/DC nebo korporátní identitu svédské skupiny Väg a zabýváme se také legendárními obaly hudebních nosičů.

 

    

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte například, jaké jsou trendy a novinky v oblasti fotoaparátů a fotopříslušenství, co za novinky z profesionální řady monitorů nabízí společnost BenQ či co přinese připravovaný veletrh Reklama Polygraf Obaly 2019. Představíme nové typy kreativních papírů Gmund Colors a ukážeme, jaký hořkosladký diář pro rok 2019 připravila společnost Arctic Paper na papírech řady Munken Design.

V oblasti softwaru se budeme věnovat novinkám představeným na konferenci Adobe MAX pořádané v říjnu v Los Angeles – Adobe Creative Cloudu 2019, či novému českému 3D modelovacímu a renderovacímu programu CaZaBa.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén zpěvného ptactva ve znacích a logotypech.
Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box